Guardiola se chlácholí? Triumf v lize je pro něj víc než Liga mistrů

Manchester City má po výhře nad Tottenhamem mistrovský titul, ke kterému mu pomohla překvapivá porážka United na Old Traffrod proti West Bromwich Albion 0:1 a Josep Guardiola může slavit po Španělsku a Německu také v Anglii!

Guardiola se chlácholí? Triumf v lize je pro něj víc než Liga mistrů

Španělský kouč, který slavil úspěchy s Barcelonou a posléze i Bayernem Mnichov prozradil, že titul v Premier League je pro něj víc, než vítězství v Lize mistrů. Ono mu ostatně ani nic jiného nezbývá, když milionářské soutěži dal po čtvrtfinálovém vyřazení od Liverpoolu překvapivě sbohem.

S Reds Manchester prohrál oba dva zápasy. V sobotu si ale spravil náladu v domácí soutěži, když po trefách Jesuse, Gündogana a Sterlinga porazil silný Tottenham na jeho půdě 3:0.

„Když máme 87 bodů pět kol před koncem, tak to znamená, že jsme předváděli celou sezonu výborné výkony. Když někdo říká, že vyřazení s Liverpoolem bylo naše velké selhání, tak fotbalu naprosto nerozumí. V Lize mistrů hrajete několik zápasů, v lize máte takových skoro čtyřicet,“ čertil se Guardiola.

„Omlouvám se, ale pro mě je důležitější to, co moji hráči předváděli v průběhu celé sezony, ne to, že se jim nepovedly dva zápasy,“ hájil svůj tým, který může již v neděli slavit.