Výprodej v PSG? Kromě Neymara by mohl odejít i Mbappé!

Výprodej v PSG? Kromě Neymara by mohl odejít i Mbappé!

Francouzskému Paris Saint-Germain letošní sezona nevychází úplně podle představ, minimálně tedy na pohárové scéně, když se z Ligy mistrů poroučeli již po prvním jarním vyřazovacím kole s Realem Madrid. Drahé letní nákupy v podobě Neymara a Kyliana Mbappého tak kýžený efekt nepřinesly. Zatím. A dost možná už nepřinesou. Proč?

Protože by v příští sezoně ani jeden z nich nemusel v Parku princů působit. O Neymara, kterému nepřijde Ligue 1 dostatečně atraktivní a důstojná jeho schopnostem, se mluví jako o možné posile například Realu Madrid nebo Manchesteru United. Nyní se začíná mluvit i o talentovaném Kylianu Mbappém.

O toho měl už před začátkem této sezony velký zájem Real Madrid, ale šikovný útočník dal nakonec přednost nabídce PSG, kam z Monaka zamířil na hostování s klauzolí na přestup ve výši 150 milionů eur.

Teď se ale přihlásili zástupci Manchesteru City. Ano, toho Manchesteru City, kde je v útoku konkurence asi jako nikde jinde. Gabriel Jesus, Sergio Agüero, Raheem Sterling nebo Leroy Sané drtí jednoho soupeře za druhým. Vždyť v letošní sezoně Premier League dali Citizens už 93 branek a v tomto ohledu jsou bezkonkurenčně nejlepší, ostatně stejně jako v mnoha dalších.

A proč by v Paříži vůbec uvažovali o prodeji devatenáctiletého borce, který dal ve 22 ligových zápasech 13 branek a na dalších se podílel? Důvod je jednoduchý. Finanční pravidla Fair play. Klidně se totiž může stát, že PSG bude muset vysoké výdaje pokrýt prodejem hráčů a za Mbappého by dostali balík.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.