Hapal byl spokojený s prohranou druhou půlí a stěžoval si na bránění standardek

To tu dlouho nebylo, aby pražská Sparta ztratila vedení… Naposledy se jí to podařilo ve šlágru kola v Plzni, kde rychle vedla 2:0, ale nakonec brala jen bod za výsledek 2:2. Co k zápasu řekl kouč Letenských Pavel Hapal?

Hapal byl spokojený s prohranou druhou půlí a stěžoval si na bránění standardek

Kouč ocenil vynikající vstup do zápasu a rychle získané vedení o dvě branky. „Myslím, že jsme kontrolovali hru, ale díky velkému množství standardek se Plzeň dostala do tlaku a po jedné z nich jsme inkasovali,“ ohodnotil úvod duelu Hapal.

To na jeho svěřencích zanechalo stopy, ale přesto se dokázali oklepat. „Bohužel jsme dostali druhý gól ze standardky. Nechci hodnotit, jestli nějaké fauly byly, nebo nebyly, ale myslím, že druhý gól jsme dostali po faulu na Šurala,“ protiřečil si.

„Tak jako tak, jsme ty standardky ale měli ubránit. Bohužel máme hráče, kteří se moc neumí zachovat při jejich bránění. Přešli jsme na kombinovanou obranu s tím, že někteří musí bránit individuálně. Bohužel se nám vždy soupeřův hráč utrhl a měl skórování až moc jednoduché,“ řekl s tím, že na bránění standardních situací se ještě musí na Letné zamakat.

V závěru měli hosté celou řadu brejkových situací, ale nepodařilo se jim je dobře vyřešit, když vše vždy zkrachovalo na finální přihrávce. „Jsem spokojený se změnou v druhých poločasech, tahle druhá půle byla slušná. Chtěli jsme zvítězit. Jsem zklamaný, že se to nepodařilo, byť jsme hráli s lídrem tabulky. Já osobně to beru jako ztrátu,“ dodal Hapal.