Brněnská marnost? U nás to už není smůla, je to spíš nekvalita. Chyběj tomu koule, přiznal Vraštil

Brněnská marnost? U nás to už není smůla, je to spíš nekvalita. Chyběj tomu koule, přiznal Vraštil

Brno nevyzrálo ani na Slovácko, v tabulce se propadlo na poslední příčku, s tím, že na záchranu ztrácí čtyři body. Z posledních pěti kol vytěžila Zbrojovka pouhý bod a během osmi jarních vystoupení vstřelila jen dvě branky, což je zoufale málo.

Svěřenci trenéra Romana Pivarníka absolvovali po posledním dílčím neúspěchu dlouhou debatu s vlastními fanoušky, kteří za nimi do Uherského Hradiště přijeli. "Říkali nám, že nebojujeme, nemakáme, nehrajeme za Zbrojovku. My se celý týden chystáme na zápas a pak ho nezvládneme, potom to vypadá takhle. Nemyslím, že bychom nemakali, na hřišti děláme, co můžeme... Ale vidíte sami, situace je kritická," citoval web fczbrno.cz obráncce Lukáše Vraštila.

Spoluhráč Škody, Bazeljkuka, Melichárka a spol. odmítl, že by stála za současnou krizí nedostatečná příprava. "Na tréninku se neflákáme, klukům to tam padá. Jenže pak přijde zápas a já nevím, co se stane. Jestli mozek vyšle špatný signál, nohy ztuhnou. Nevím, kde je problém. Řeklo by se štěstí, ale to je takové klišé. Ten gól musí dát kdokoliv, jakkoliv, potřebujeme se zkrátka trefit. Po bodíčku to nejde zvládat, i když i ten by o víkendu byl dobrý alespoň k tomu, aby nám Slovácko neodskočilo. Jeli jsme sem minimálně bodovat, spíš vyhrát, ale nepovedlo se nám to. U nás to už není smůla, je to spíš nekvalita. Chyběj tomu koule," nebral si servítky defenzivní specialista, který dříve nastupoval i za Ostravu a Mladou Boleslav.

Ač se Brno řítí do propasti, Vraštil stále věří, že je v silách současného mužstva kritickou situaci překonat a zlomit. "Máme zápasy k tomu, abychom to zvládli. Musíme makat dál. Je to těžké, ale máme Duklu, Jihlavu - pořád je šance. A dokud je, tak věřím, že to zvládneme, a budu za to bojovat," zakončil na webu fczbrno.cz čtyřiadvacetiletý bek se třináctkou na zádech, který dosud v nejvyšší soutěži odehrál 64 duelů s bilancí tří přesných zásahů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.