Zidanova ochranná ruka má co dělat

Jestli je někdo v Realu Madrid pod ochranou trenéra Zinedina Zidana, tak je to Karim Benzema. Francouzský útočník v letošní sezoně hrubě postrádá formu a zdaleka nehraje tolik, jako dřív. Přesto má koučovu podporu.

Zidanova ochranná ruka má co dělat

Naposledy odehrál plných devadesát minut v neděli na půdě Málagy, kde bílý balet vyhrál 2:1, ale ne díky Benzemovi. Ten se do statistik opět nezapsal. V letošní sezoně má na svém kontě pouhých pět ligových branek, což je na střelce jeho formátu proklatě málo. Celkem dal devět branek ve všech soutěžních zápasech. Kdokoli jiný by si ve zbytku sezony dost možná nekopl, to však neplatí o třicetiletého útočníkovi.

Podle Zidana odvádí Benzema tvrdou práci a podle všeho mu to stačí. „Karim nikdy nehází ručník do ringu. Samozřejmě moc rád dává góly a má k tomu příležitosti, ale neproměňuje je. Jediné, co jeho výkonu chybí, jsou branky,“ řekl Zidane, který klíčové měřítko pro útočníky v případě Benzemy dál přehlíží a ignoruje. „Bude to pro něj těžký rok, ale já jsem s ním spokojený,“ pokračoval.

Výhra nad Málagou byla Zidanovou jubilejní 100. na lavičce Los Blancos. Postarali se o ni úvodní trefou Isco a vítěznou brankou defenzivní záložník Casemiro. Především pro Isca šlo o prestižní duel. Do Realu totiž přišel právě z Málagy. „Hrál dobře a dal gól. Je tu doma a vše mu sedlo. Jsem nadšený ze způsobu, jakým hrál on i celý tým,“ liboval si „Zizou“.

„Isco byl důležitým hráčem Málagy a v neděli byl nesmírně důležitý pro nás,“ uzavřel trenér, který je s týmem na aktuální třetí příčce LaLigy s patnáctibodovou ztrátou na vedoucí Barcelonu.