Top asistenti v Anglii? Ti se rekrutují z Guardiolovy ofenzivní mašiny!

Mistrovský titul v Premier League má pět kol před koncem svého majitele. Manchester City soutěž doslova opanoval, když ve 33 doposud odehraných kolech pouze pětkrát ztratil body. Navíc bavil fanoušky vynikající ofenzivní hrou, což je znát i na statistikách. Citizens dali 93 branek, což je o 15 více než Liverpool, oproti kterému mají navíc jeden zápas k dobru. Zajímavý je ale pohled i na žebříček asistencí.

Top asistenti v Anglii? Ti se rekrutují z Guardiolovy ofenzivní mašiny!

Dominance City asi nikoho nepřekvapí. Na rozdíl od tabulky střelců, které vládne Mohamed Salah se 30 góly z celkových 78 Reds, je v asistencích mnohem více vidět celková kvalita kádru a obrovská ofenzivní síla celého mužstva.

Guardiolův tým totiž zdaleka nemusí spoléhat na jednoho nebo dva hráče. Borců, kteří jsou schopni gól dát nebo připravit, má totiž celou řadu. I proto první tři místa v pořadí asistentů patří bleděmodré části Manchesteru.

První je Kevin De Bruyne s patnácti gólovými přihrávkami, druhý je Leroy Sané s dvancáti a třetí je David Silva s jedenácti. Až na bramborové pozici bychom našli někoho mimo Guardiolův výběr - Dele Alliho z Tottenhamu (10).

V elitní dvacítce mají Citizens šest borců. Kromě výše zmíněného tria jsou to pak ještě Raheem Sterling (8), Sergio Agüero (6) a Kyle Walker (6). A co Kloppovi hoši? Nejlépe je na tom s devíti asistencemi Salah, Roberto Firmino se Sadiem Maném pak mají na svém kontě sedm gólových pasů.