Titul pro Neapol? Hamšík v zázrak stále věří

Šest bodů, šest kol před koncem soutěže. Situace italské Neapole v Serii A není, co se týče mistrovských ambicí, zrovna komfortní. Ztráta na vedoucí Juventus se po víkendové remíze s AC Milán ještě zvětšila. Kapitán SSC Marek Hamšík však flintu do žita rozhodně nehází a o titul se chce ještě poprat.

Titul pro Neapol? Hamšík v zázrak stále věří

Bojovat až do konce. S takovou hodlá do závěrečných šesti kole italské ligy vstoupit Neapol. Situace se po víkendu výrazně zhoršila, protože bezbranková plichta s milánským AC zrovna bleděmodrým nenahrála. Naopak Juventus nezaváhal a Sampdorii přejel 3:0.

„Musíme věřit, že ještě můžeme Juventus dohnat. Ztráta se sice zvětšila, ale stále je ve hře 18 bodů. Dokud bude alespoň matematická šance, budeme se o ni prát,“ burcuje slovenský reprezentant.

„Remíza s AC je pro nás hořkou pilulkou, zvláště pokud se podíváme na množství šancí, které jsme si vytvořili, ale nedokázali proměnit v branku. Nyní nezbývá nic jiného, než se soustředit na další zápas, kterým bude duel s Udine. Musíme zapomenout na to, co se stalo na San Siru a soustředit se na náš cíl,“ pokračoval třicetiletý středopolař, který neopomněl poděkovat fanouškům Neapole za podporu, kterou jeho tým dostal během utkání.

Lehká práce ale Partenopei rozhodně nečeká. Stará dáma je totiž lepší v celé řadě statistik. Pyšní se lepším útokem, když ve dvaatřiceti kolech dala o jedenáct branek méně a zároveň lepší defenzivou, která inkasovala o tři góly méně než ta neapolská.