Mareš: Trenér o mě moc stál, věří mi a dává mě na hrot. Nechám pro něj na hřišti duši

Poslední roky Jakubu Marešovi vychází. Střílel branky za Ružomberok, střílel branky za Slovan Bratislava a střílí je i za Zaglebie Lubin, který v polské Ekstraklase nenašel přemožitele již osm duelů v řadě.

Mareš:  Trenér o mě moc stál, věří mi a dává mě na hrot. Nechám pro něj na hřišti duši

Po svém příchodu před odvetnou částí sezony se bývalý hráč Sparty, Boleslavi, Teplic či Dukly střelecky prosadil čtyřikrát a na další dvě branky připravil. "Jsem spokojený. Našel jsem v Polsku parádní prostředí. Stadióny, zázemím, propagací, zájmem o fotbal jsem se ve srovnání se Slovenskem posunul do zcela jiné dimenze. Myslím, že i v Česku bychom se mohli v řadě věcí přiučit. Co se týče mojí produktivity, podílím se na většině gólů, které vstřelíme, což mě těší. Trenér o mě moc stál, věří mi a dává mě na hrot, což je můj post. Nechám pro něj na hřišti duši," uvedl v interview pro sport.cz jednatřicetiletý fotbalista, jenž nasázel mistrovské Legii Varšava ve dvou utkáních tři trefy.

Nováček Lubinu, který se tento týden se spoluhráči připravuje na vedoucí Lech Poznaň, poprvé ve své kariéře zažívá to, že se soutěž rozdělila na skupinu o titul a o záchranu. "Jsem přesvědčený, že pro diváky jde o hodně atraktivní záležitost. Vidí nejlepší týmy v přímé konfrontaci. V minulosti se tady navíc body po základní části dělily na polovinu, což se zrušilo. Ale možná minulá varianta dodávala soutěži ještě větší atraktivitu. Každopádně my jsme vstupovali do nadstavbové části z osmé pozice a pořád máme šanci na Evropu. Navíc s vědomím, že nám nehrozí sestup, hrajeme mnohem klidnější a tudíž i pohlednější fotbal. Doufáme, že se protivníci takříkajíc vymlátí mezi sebou, my budeme vítězit a vybojujeme Evropskou ligu," pokračoval Mareš, jehož slova vyšla na sport.cz.

V nynějším ročníku již překonal dvacetigólovou hranici (v ligových soutěžích je na šestnácti zásazích). Že by šlo o nejvydařenější sezonu celé profesionální dráhy? "Je vydařená, ale ještě není konec, tudíž je brzy na hodnocení. Když jsem přestupoval z Dukly do Ružomberoku, všichni mě odepisovali, že jdu na Slovensko kariéru dohrát. Vstřelil jsem čtrnáct branek, mířil do Slovanu a zase jsem slyšel, že já nemohu v takovém klubu uspět, protože je pro cizince a lepší hráče. Za podzim jsem dal dvanáct gólů. Když jsem přestupoval do Polska, všichni tvrdili, že jde o soutěž, v níž nemohu uspět a prosadit se. Ale hraju dobře. A užívám si to. Je hodně důležité, že mi trenér věří. Odlehčuje mi nohy, když na mně staví a pokud se něco nepodaří, podrží mě To je pro psychiku děsně důležité," uzavřel na portálu sport.cz ofenzivní bojovník, jehož si polský klub pořídil za 200 tisíc eur.