Kaymba: Za svou kariéru jsem nezažil lepší fanoušky, než jsou tady v Opavě

V úterý šestadvacetiletý záložník z Konga Joel Ngandu Kayamba byl u přerušení vítězné série Opavy. Jako první na jaře vyzrál na lídra FNL Třinec.

Kaymba: Za svou kariéru jsem nezažil lepší fanoušky, než jsou tady v Opavě

"To se stane. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas, Třinec je dobrý tým. V prvním poločase jsme měli dost šancí, škoda, že jsme je neproměnili. A víte, jak to je. Když nedáte, dostanete. Jsou zápasy, v nichž hrajete hodně špatně, ale dáte góly. A pak jsou zase ty, kdy sice tlačíte, ale neprosadíte se. Nám to ale nevadí. Budeme makat, jedeme dále," prohlásil webem fnliga.cz citovaný středopolař s minulostí v Živanicích, Hlinsku, Příbrami či Pardubicích.

Za soubor trenéra Romana Skuhravého, který v posledních šesti utkáních inkasoval pouze jednou, nemohli nastoupit zraněný Zavadil a vykartovaný Svozil. "Určitě to zápas také ovlivnilo. Svozil patří k našim nejlepším obráncům. Ovšem rozhodně to není tak, že bychom nevyhráli jen kvůli němu, to se prostě stane. Oba jsou ale pro nás určitě důležitými hráči," pokračoval kolega Smoly, Pospěcha, Kuzmanoviče a spol.

Bod s týmem z popředí tabulky však není žádnou výstrahou. Náskok na čele je dostatečný. "Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale i bod je dobrý. Není to nijaká ztráta, Příbram, která je za námi, v tomto kole také remizovala," doplnil krajan Franci Litsingiho, jehož celek čeká za pár dní výjezd do Vlašimi, kde se mu dlouhodobě nedaří.

V Opavě už jsou na nejvyšší soutěž fanoušci řádně natěšení. V posledním kole se tísnilo v ochozech více než 6 tisíc diváků. "Fanoušci nám dodávají motivaci, jsou naším hnacím motorem. My můžeme být unavení, ale oni fandí po celý zápas, dodávají nám energii. Za svou kariéru jsem nezažil lepší fanoušky, než jsou tady v Opavě. Atmosféra je fakt super a má na nás pozitivní vliv," uzavřel Kayamba, jenž dosavadních dvacet druholigových vystoupení přetavil v sedm branek.