TOP 10 nejlepších brankářů Premier League? Čech či Hart absentují, Dúbravka nikoliv!

Devětadvacetiletému exsparťanskému brankáři Martinu Dúbravkovi zatím jeho ostrovní mise vychází. Po svém zimním příchodu do Newcastlu United má v Premier League bilanci pěti výher, jedné remízy a jedné prohry, čímž pomohl Strakám do klidného středu tabulky.

TOP 10 nejlepších brankářů Premier League? Čech či Hart absentují, Dúbravka nikoliv!

A specializovaný server football365.com ho umístil mezi aktuálně deset nejlepších strážců svatyně jen po sedmi odchytaných ligových duelech. Nováček ze St. James Parku se tak dostal do TOP 10 (v žebříčku jsou jen tři angličtí brankáři) i na úkor Joe Harta nebo Petra Čecha, který nedávno vychytal svou 200. nulu v Premier League.

"Dúbravka debutoval proti Manchesteru United a pohlídal si čisté konto, navíc před zraky miliónů diváků po celém světě, z nichž většina o něm zřejmě ani neslyšela. Angažováním Dúbravky dal Rafael Benítez brankářské dvojici Karl Darlow a Rob Elliot jasně najevo, že ztrácejí jeho důvěru. Dúbravka možná není velké jméno, v které trenér doufal, ale ukazuje se, že Newcastle získal svou vytouženou osobnost. Už nyní je téměř jisté, že Magpies využijí opci za 4 milióny eur, aby brankáře získali natrvalo," zaznělo na zmíněném portálu.

Radost neskrýval ani brankářův agent Pavel Zíka. "Cítím hrdost. Před čtrnácti lety jsem byl u toho, když do Anglie odcházel Petr Čech. Nyní se syny Davidem a Filipem zastupujeme Martina, který se v Newcastlu rychle stal populární a uznávanou osobností. Podmínky mezi Spartou a Newcastlem jsou ve smlouvě jasně dané. Pokud se Martin nezraní, čeká ho podle mě spousta let v Premier League. Má předpoklady, aby se posouval výš a výš," citoval web sport.cz slova manažera z agentury GLobal Sports.

A co dojmy samotného gólmana s minulostí v Žilině či Liberci? "Samozřejmě mě zařazení mezi deset nejlepších brankářů soutěže velmi těší a jsem patřičně hrdý. Jsem trochu překvapený, vždyť jsem zatím odchytal jen pár zápasů. Těší mě, že jsem se dostal mezi desítku brankářů, kteří z mého pohledu znamenají opravdu to nejlepší, co může být. Ocenění si moc vážím, je také závazkem do další práce," zakončil Dúbravka.

Nejlepší brankáři Premier League podle football365.com:

1. Ederson (City)
2. De Gea (United)
3. Pope (Burnley)
4. Pickford (Everton)
5. Fabianski (Swansea)
6. Ryan (Brighton)
7. Lossl (Huddersfield)
8. Butland (Stoke City)
9. Llloris (Tottenham)
10. Dúbravka (Newcastle)