Bořil: Dostat se do finále by pro nás byla velká událost

V úterý večer se dozvíme prvního finalistu letošního domácího poháru. K rozuzlení dojde ve vršovickém Edenu od 20:00 a soupeřem domácí Slavie bude Mladá Boleslav.

Bořil: Dostat se do finále by pro nás byla velká událost

"Naším přáním je pohár vyhrát a získat trofej, mít týmový úspěch. Ale pořád nám zbývají ještě dva těžké kroky," prohlásil kouč sešívaného souboru Jindřich Trpišovský, jehož mužstvo si před pár dny poradilo s Karvinou.

"Dostat se do finále by pro nás byla velká událost, motivace je to obrovská. Chceme celý pohár vyhrát," doplnil slova svého nadřízeného reprezentační bek Jan Bořil.

Slávisté zvedli domácí pohár naposledy nad hlavu v roce 2002. Na úspěch ve druhé nejvýznamější domácí soutěži tak čekají dlouhých 16 let, během nichž se alespoň třikrát radovali z ligového primátu.

Zatímco slavné "S" půjde do Evropy i z ligy, pro tým z města automobilů má v MOL Cupu jedinou šanci. "Pohár bereme vážně, finále by byl obrovský úspěch. Prioritou je liga, kde stále hrajeme o záchranu, ale na víkend určitě nikoho šetřit nebudeme. Čtyři dny na odpočinek mezi zápasy hráčům stačí," ubezpečil nový stratég hostů Jozef Weber, který v týdnu nebude moci použít například Chaluše, jehož má devátý celek prvoligového peletonu půjčeného právě ze Slavie.

Předpokládaná sestava Slavie: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Stoch, Souček, Kúdela, Hušbauer, Sýkora - Tecl.

Předpokládaná sestava Boleslavi: Polaček - Pauschek, Takács, Magera, Křapka - Ladra, Jánoš, Hubínek, Valenta, Přikryl - Komličenko.