Marodka Frýdku? Je to odraz toho, jak se tady tvrdě trénuje, říká Pulpit a spílá slabým fanouškům

Marodka Frýdku? Je to odraz toho, jak se tady tvrdě trénuje, říká Pulpit a spílá slabým fanouškům

Frýdek-Místek, který má na čtrnácté pozici stejně bodů jako patnácté Ústí, hraje ve druhé nejvyšší soutěži o udržení a velmi důležitý pro něj bude právě i úterní domácí duel s devátým Znojmem (jde o odložené klání 18. kola).

Je však otázkou, s jakým to bude kádrem. V posledním kole proti Českým Budějovicím (1:2) postrádal kouč Martin Pulpit hned pět marodů a nemohl použít ani kanonýra Ismara Tandira, jenž dal na jaře ve třech startech tři branky.

"Je to odraz toho, že se tady tvrdě trénuje, někdy se to tak sejde. Jako trenér jsem na Viktorce dokonce zažil, že jsme v týdnu trénovali jen v osmi lidech. To je zkrátka fotbal," uvedl webem fnliga.cz citovaný stratég mužstva s nejhorším útokem celé soutěže, které má přitom v kádru hráče jako Varadi či Šumský.

"Šanci dostali další hráči z kádru, kteří mají podepsány profesionální smlouvy. Kdyby každé mužstvo z první ligy odevzdalo takové penzum práce, jako o víkendu my, smeknul bych klobouk. Nemám hráčům co vytknout," pokračoval i po přerušení třízápasové série bez porážky trenér, jenž prošel i Vítkovicemi, Pardubicemi, Boleslaví, Hradcem, Plzní, Sokolovem, Sigmou, Žižkovem, Mostem, Baníkem, Zlínem či Příbramí.

Zatímco hráči přísného Pulpita uspokojili, fanoučci Valcířů ho nepotěšili. "Z domácích diváků jsem zklamaný, čekal jsem větší podporu. Zaslouží si ji i hráči. Hodně slýcháme od fanoušků kritiku, jak zde děláme fotbal špatně, ale když mají hráče podpořit, tak se tak nestane. Jsem opravdu zklamaný, a to jak návštěvou, tak i atmosférou samotného zápasu. Jezdil jsem tady jako trenér soupeřů a ten stadion vždycky hučel. Hráči se tady báli pomalu nastoupit," doplnil Pulpit, jehož slova vyšla na fnliga.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.