Krob je smutný z fanoušků Sklářů: Ti, kteří přijdou jen na soupeře, jsou teplickou ostudou

Krob je smutný z fanoušků Sklářů: Ti, kteří přijdou jen na soupeře, jsou teplickou ostudou

Na teplických Stínadlech bojují s nevyrovnanou návštěvností. Zatímco když na sever Čech přijela Sparta, v ochozech bylo více než deset tisíc fanoušků. Na Mladou Boleslav se však přišlo podívat necelého a tři a půl tisíce diváků.

"Skvělý zápas se Spartou, pak přivezeme tři body z těžkého Liberce a stejně na Mladou Boleslav přijdou tři tisíce, to je smutné," uvedla na webu idnes.cz dlouholetá ikona Sklářů Jan Krob, jenž dříve nastupoval i za Vlašim, Prešov, České Budějovice či Spartu, kde vyrostl.

"Kdyby bylo na stadionu osm tisíc lidí, do druhého i třetího gólu nás třeba dotlačí, makalo by se ještě víc a hnali by nás dopředu. Když je plný stadion, fotbal má větší nasazení, náboj i rychlost," pokračoval třicetiletý svěřenec kouče Daniela Šmejkala, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Teplický chrám by mohl hostit klidně i patnáct tisíc fanoušků, průměrná návštěvnost je však jen 4 364 diváků, což je až osmý nejlepší výsledek z celé ligy...

"Děkujeme stálým třem tisícům. Ostatní, kteří přijdou jen na soupeře, to je teplická ostuda. Nemůžeme chodit jen na Spartu, Slavii, Plzeň. Když jsem teplický fanoušek, poženu svůj tým proti komukoli, chci prostě vidět fotbal. Mrzí nás to, vždyť jsme doma neprohráli a minule to se Spartou díky skvělé atmosféře bylo parádní," doplnil ostřílený kolega Rezka, Vaněčka, Hory či teenagera Žitného, jenž se v posledních kolech rozstřílel.

Teplický tým je po čtyřiadvaceti kolech na osmém místě. Osmkrát vyhrál, osmkrát remizoval a osmkrát odešel poražen. To vše při vyrovnaném skóre 28:28.