Nejvíce toho naběhali Stoch a spol. V čem trumfl Jiráček Kulhánka i Kangu?

Nejvíce toho naběhali Stoch a spol. V čem trumfl Jiráček Kulhánka i Kangu?

Ve 24. kole předvedli nejlepší běžecké výkony zlínský Petr Jiráček se slávistou Miroslavem Stochem. Hnací motor Fastavu naběhal nejvíc metrů ze všech, hvězda Pražanů zase všechny přesprintovala. Nejvíc sprinterských náběhů ale zaznamenal Jan Chramosta z Jablonce.

Skvělá fyzická kondice je Jiráčkovou doménou, jež ho dostala až do německé bundesligy. Z ní už je nějaký ten pátek pryč, na svém stoprocentním nasazení však nic neslevil. Důkazem budiž i uplynulé kolo, ve kterém při utkání v Jihlavě (1:1) naběhal úctyhodných 12 370 metrů. To byla největší porce ze všech, hranici 12 tisíc metrů ale překonali čtyři další hráči.

Jedná se hned o dva sparťany, a sice třetího Jiřího Kulhánka se čtvrtým Guélorem Kangou. Mezi ně a prvního Jiráčka se vklínil už jen Lukás Sadílek ze Slovácka, pátou příčku pro sebe uzmul Petr Ševčík z Liberce.

To ve sprintu je obsazení čelních pozic pochopitelně zcela odlišné. Na špici skončil slávista Miroslav Stoch, který exceloval v souboji s Karvinou (3:2). Slovenský záložník vstřelil dva krásné góly a navrch přidal 386 metrů ve sprintu, čímž rychlostně předčil všechny ostatní. Zaslouženě tak po zápase slyšel slova chvály od trenéra Jindřicha Trpišovského.

"Když jsme hráli nejhůř, tak nás Mino dostal gólem do hry. Byl nejlepší na hřišti, vyhovoval mu mokrý terén a fakt zahrál fantasticky. A to nejen kvůli gólům. Byl i silný na míči a mimořádně aktivní. Jsem rád, že takhle funguje a sám vidí, že když má větší pohyb po hřišti, dostane se do mezihry a více k míči. Byl naším rozdílovým hráčem," poznamenal lodivod Pražanů.

Za Stochem se v žebříčku sprinterů umístili mladoboleslavský Lukáš Pauschek, jablonecký Jan Chramosta, Martin Hála z Olomouce a liberecký Daniel Bartl. Chramosta si navíc připsal nejvíc sprintů, konkrétně 29.

Mezi týmy toho nejvíc naběhali hráči Slavie (117 422 m), ve sprintu pak zazářily Teplice (2 126 metrů ve sprintu).