Stoch měl trochu problémy s vracením se dozadu, ale myslím, že už si zvykl, všiml si Hušbauer

Stoch měl trochu problémy s vracením se dozadu, ale myslím, že už si zvykl, všiml si Hušbauer
OBSAHUJE OHLASY

Slávisté pronikli po dlouhých šestnácti letech znovu do finále domácího poháru. Stalo se tak po domácím semifinálovém vítězství nad Mladou Boleslaví.

"My jsme rádi, že jsme to zvládli. Minule se nám to nepovedlo, letos jsme už chtěli jednoznačně postoupit. Myslím si, že jsme zápas měli pod kontrolou. Boleslav neměla takřka žádnou šanci. V prvním poločase tam byly jen nějaké závary, moc šancí jsme neměli, ale i tak jsme měli míč víc na kopačkách. Pak přišel začátek druhé půle, kdy jsme dali dva góly. To rozhodlo zápas," uvedl na webu slavia.cz středopolař slavného "S" Josef Hušbauer.

Ve velké herní pohodě aktuálně hraje jeho kolega Miroslav Stoch. Dva góly vstřelil o víkendu a branku si připsal také v úterý večer. "Určitě vidíme všichni, že je to klíčový hráč. Když se nedařilo týmu, tak nám on s Karvinou pomohl. Je dobře, že tu Míňa je. Někdo to musí vzít, teď je to on, příště to může být nikdo jiný. Je plus, když máte v týmu někoho, kdo se nebojí to vzít na sebe a rozhodnout zápas. S vracením se dozadu měl trochu problémy, ale myslím si, že si na ten herní styl zvykl. Bojuje za tým, což bychom měli všichni. Odvděčilo se mu to tím, že dává góly," chválil slovenského kolegu svěřenec Jindřicha Trpišovského.

A jak se těší na finále, ve kterém se utkají buď se Zlínem, nebo s Jabloncem? "Finále je jiný zápas, vybírat soupeře není na pořadu dne. Budeme se soustředit na ligu a uvidíme, kdo bude ve finále poháru. Finále jsem hrál dvakrát, ale vždycky je to jiný zápas než ten ligový. Je úplně jedno, s kým hrajeme," doplnil kolega Sýkory, Deliho, Pokorného a spol., jehož slova vyšla na slavia.cz.

Vítězství je určitě povzbuzením před utkáním v Liberci. Ve hře je totiž stále i HET liga, kde Slavia obhajuje titul a na první příčku ztrácí hratelných pět bodů. "Je to velké povzbuzení. I když jsme vyhrávali a výsledky byly dobré, tak hra nebyla ideální. To nám pomůže, budeme se soustředit na ligu. Čekají nás dva důležité zápasy, máme Liberec a Slovácko, to je třeba zvládnout před Plzní. Věřím, že to bude ještě zamotané," uzavřel exsparťan.