Dúbravka: Věřím, že si Sparta uvědomuje, jakou personu v Hapalovi získala

Dúbravka: Věřím, že si Sparta uvědomuje, jakou personu v Hapalovi získala

Stále ještě kmenový hráč Sparty Martin Dúbravka je na nejlepší cestě k tomu, aby s ním Newcastle United podepsal dlouhodobou smlouvu. Po střetu s Arsenalem s ním komunikoval i majitel slavného "S" Daniel Křetínský, který bude za slovenského gólmana inkasovat další miliony eur.

Co mu vzkázal? "Že mi gratuluje a drží palce. Od majitele klubu je to samozřejmě velmi příjemné," prozradil v interview pro server aktualne.cz někdejší brankář Žiliny či Liberce.

Ten zažívá pohádkovou sezonu, byť start do ročníku nechytil a po pár duelech byl ještě na Letné vystřídán Tomášem Koubkem. "Úplně nesouhlasím s tím, co se psalo v některých médiích, a to, že se mi ve Spartě na začátku nedařilo. Ano, v zápase s Bohemkou mi vypadl míč, ale jinak si myslím, že moje výkony nebyly špatné. Trenér Stramaccioni prostě dal přednost Tomáši Koubkovi, kterému to pak otevřelo cestu k angažmá v Rennes," pokračoval na stránkách aktualne.cz devětadvacetiletý slovenský reprezentant.

Když Dúbravka loni v létě přicházel na Letnou, dát košem musel i Slavii. Ta se o něj totiž zajímala také. "Jednání se Spartou byla nejkonkrétnější. Je pravda, že jí fandím odmalička, a když jsme hráli na Letné se Žilinou předkolo Ligy mistrů, tak se to ještě umocnilo. Zapůsobilo na mě zázemí klubu, vlastně to bylo poprvé, co jsem chytal před tolika diváky," přiznal současný svěřenec Rafaela Beníteze, který má v anglické lize bilanci pěti výher, jedné remízi a jedné porážky.

Proč je podle něj Sparta až šestá a podzim byl tak nepřesvědčivý? "Možná to bylo způsobené tím, že přišlo v jednom přestupovém období příliš mnoho hráčů. Já byl jeden z nich. Prostor pro sehrání byl velmi krátký, neměli jsme až tolik přípravných zápasů, v nichž bychom mohli doladit některé věci. Často jsme hráli v jiné sestavě a nedokázali jsme si na sebe zvyknout tak rychle, jak jsme doufali. Kluci ve Spartě mají svoji kvalitu, věřím, že brzy budou hrát zase v čele tabulky, protože si to zaslouží. Je to jen otázka času," pronesl optimistickým tónem Dúbravka.

A to proto, že Pavla Hapala zná ze společného působení v Žilině a věří, že to bude on, kdo slavné a již devět utkání v řadě neporažné "S" opět pozvedne. "Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Věřím, že si Sparta uvědomuje, jakou personu v něm získala," pochválil někdejšího stratéga slovenské jednadvacítky Dúbravka, jehož slova vyšla na aktualne.cz.