Trpišovský o finále: Jablonec hraje výborně, Zlín nás potrestal před třemi týdny. Vybírat si nechci

Trpišovský o finále: Jablonec hraje výborně, Zlín nás potrestal před třemi týdny. Vybírat si nechci

Šéf sešívané lavičky Jindřich Trpišovský si po postupu do finále MOL Cupu pochvaloval atmosféru v Edenu. Na úterní večer prý šlo o nadstandard.

"Velkou zásluhu na postupu mají fanoušci, i přes tenhle pozdní čas přišla slušná návštěva, jsme rádi, že nám v takovém počtu pomohli," poděkoval ochozům někdejší stratég Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec.

Jugas, Stoch, Necid a spol. již ví, že se o pohárovou trofej poperou buď se Zlínem, který vítězství obhajuje, nebo s Jabloncem, který dosud na jaře neprohrál. Koho by si přál sám trenér? "Jablonec hraje výborně, Zlín nás potrestal před třemi týdny. Vybírat si nechci, když chcete být vítěz, musíte si poradit se všemi soupeři," pokračoval kormidelník vršovického klubu.

Finálové rozuzlení je však zatím daleko. Mnohem aktuálnější je další ligové kolo na stadionu U Nisy. Protože slavné "S" ztrácí na západočeského lídra jen pět bodů, povinností je severočeská krádež všech tří bodů...

"Nevím, co od toho čekat, jedu tam poprvé jako soupeř. Hrajeme o hodně, jedeme tam za každou cenu vyhrát. Bude to zase válka o tři body, oběma týmům jde o hodně, v Liberci se těžko vyhrává, a to my potřebujeme. Nikdy jsem takový zápas nehrál, už tady doma to pro mě byl zvláštní zápas," přiznal Trpišovský, který uvedl, že šance na start Zmrhala či Škody žije.

Nyní pátý Liberec ale dělí od třetího fleku pouhý bod a také on bude mimořádně motivován. "Liga je vyrovnaná, můžete být nahoře i dole strašně rychle. My jsme byli dole po Zlíně, teď je to lepší. Soupeři za námi mají bodový odstup, jsme ve finále poháru. I přes zranění to výsledkově zvládáme, i když to herně není úplná hitparáda. Na hřišti bude s blížícím se koncem rozhodovat hlava, co si hráči dovolí. Nohy budou těžknout, rozhodovat budou zkušenosti a lídři," zakončil "český Klopp".