Ideální jedenáctka probíhající sezony Premier League? Hazarda, Saného či Firmina byste hledali marně

Ideální jedenáctka probíhající sezony Premier League? Hazarda, Saného či Firmina byste hledali marně

Některým mužstvům sice stále zbývá odehrát čtyři až pět zápasů, ale to nic neměnilo na tom, že už server espnfc.com zveřejnil ideální sestavu Premier League za sezonu 2017/2018.

Čerstvý šampion z manchesterského Etihad Stadium má v týmu snů hned čtyři zástupce - konkrétně záložníka Otamendiho, záložníky De Bruyneho se Silvou a útočníka Agüera, jenž je aktuálně třetím nejlepším střelcem soutěže s jednadvaceti přesnými zásahy.

Zbylá dvě místa v ofenzivní řadě zaplnili právě dva nejlepší muži pořadí - Harry Kane z Tottenhamu Hotspur, který k tomudo datu nasázel 26 branek a Mohamed Salah z Liverpoolu, jenž zatížil konta soupeřů již třicetkrát.

Právě Spurs z Wembley mají ve hvězdné jedenáctce druhé největší zastoupení - kromě zmíněného kanonýra Kanea také zadáka Vertonghena a také špílmachra Eriksena.

Momentálně druhý tým tabulky Manchester United reprezentuje pouze brankář David de Gea, se kterým by se vedení rádo domluvilo na nové pětileté smlouvě.

Zatímco na Alonsa z Chelsa se dostalo, jeho kolega Hazard má smůlu. To samé platí i o dalších prvotřídních hvězdách jako Sterling? Vardy, Firmino, Lukaku, Morata, Mahrez, Sané, Alli či Özil. Sestava holt není nafukovací.

P.S.: Angličanů byste v TOP 11 našli pouze dva.

Ideální sestava letošní Premier League dle espnfc.com:

De Gea (Man United) - Walker (Man City), Vertonghen (Tottenham), Otamendi (Man City), Alonso (Chelsea) - D. Silva, De Bruyne (oba Man City), Eriksen (Tottenham) - Salah (Liverpool), Kane (Tottenham), Agüero (Man City)

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.