Joaquín už se přibližuje velkým zvířatům jako Zubizarretta, Raúl, Casillas, Xavi či Hierro

Joaquín už se přibližuje velkým zvířatům jako Zubizarretta, Raúl, Casillas, Xavi či Hierro

Betis Sevilla v aktuálním ročníku Primera División šlape, momentálně táhne šňůru pěti tříbodových zisků v řadě a svůj nemalý podíl na tom má i nestárnoucí šestatřicetiletý záložník Joaquín, který je ikonou svého klubu i celé ligy.

Jak připomněla Marca, Bývalý hráč Valencie, Málagy či Fiorentiny totiž dosud nastřádal ve španělské nejvyšší soutěži 482 startů a pakliže ve čtvrtek večer zasáhne do utkání proti devatenáctému Las Palmas, pronikne mezi deset hráčů s nejvíce vystoupeními v LaLize.

Dostane-li rodák z Cádizu se dvěma prvenstvími v Copa del Rey důvěru i na Estadio Benito Villamarín, na desátém místě historického pořadí vyrovná José Bakera, jenž svého času řádil v trikotech San Seabastianu a Barcelony.

Více prvoligových zářezů na španělské půdě už má pouze devět mužů, a sice Andoni Zubizarreta, Raúl González, Eusebio Sacristán, Paco Buyo, Manolo Sanchís, Iker Casillas, Xavi Hernández, Miquel Soler a Fernando Hierro.

Kolega Cristiana Tella či Marca Bartry, který oslaví letos v létě již sedmatřicáté narozeniny, v minulosti hojně reprezentoval také rodnou zemi, za níž odehrál 51 mezinárodních klání s bilancí čtyř přesných zásahů

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.