Joaquín už se přibližuje velkým zvířatům jako Zubizarretta, Raúl, Casillas, Xavi či Hierro

Betis Sevilla v aktuálním ročníku Primera División šlape, momentálně táhne šňůru pěti tříbodových zisků v řadě a svůj nemalý podíl na tom má i nestárnoucí šestatřicetiletý záložník Joaquín, který je ikonou svého klubu i celé ligy.

Joaquín už se přibližuje velkým zvířatům jako Zubizarretta, Raúl, Casillas, Xavi či Hierro

Jak připomněla Marca, Bývalý hráč Valencie, Málagy či Fiorentiny totiž dosud nastřádal ve španělské nejvyšší soutěži 482 startů a pakliže ve čtvrtek večer zasáhne do utkání proti devatenáctému Las Palmas, pronikne mezi deset hráčů s nejvíce vystoupeními v LaLize.

Dostane-li rodák z Cádizu se dvěma prvenstvími v Copa del Rey důvěru i na Estadio Benito Villamarín, na desátém místě historického pořadí vyrovná José Bakera, jenž svého času řádil v trikotech San Seabastianu a Barcelony.

Více prvoligových zářezů na španělské půdě už má pouze devět mužů, a sice Andoni Zubizarreta, Raúl González, Eusebio Sacristán, Paco Buyo, Manolo Sanchís, Iker Casillas, Xavi Hernández, Miquel Soler a Fernando Hierro.

Kolega Cristiana Tella či Marca Bartry, který oslaví letos v létě již sedmatřicáté narozeniny, v minulosti hojně reprezentoval také rodnou zemi, za níž odehrál 51 mezinárodních klání s bilancí čtyř přesných zásahů