Sparta se zvedá, dostává se z útlumu, jde výkonnostně nahoru, oceňuje Hapalovu práci Rada

Sparta  se zvedá, dostává se z útlumu, jde výkonnostně nahoru, oceňuje Hapalovu práci Rada

Tím, kdo v minulé sezoně přivedl Spartu na třetí místo, byl Petr Rada, jehož současnou jabloneckou adresu najdete v průběžné tabulce HET ligy na čtvrté pozici.

Severočeši jsou však nejlepším týmem jara - v osmi jarních soubojích šestkrát zvítězili a dvakrát remizovali a při skóre 16:3 nasbírali o čtyři body více, než druhý nejlepší celek odvetné části Slavia.

Například Sparta na jaře posbírala o osm bodů méně a také dala méně gólů i inkasovala více gólů. Bývalý kouč české reprezentace se však i tak domnívá, že se slavné letenské "S" zvedá z pomyslného popela...

"Viděl jsem Spartu letos dvakrát naživo a musím říct, že se zvedá. Dostává se z útlumu, jde výkonnostně nahoru," prohlásil šéf Doležala, Chramosty, Trávníka, Masopusta a spol.

Loni touto dobou nejslavnějí tuzemké značce vládl právě on. "Samozřejmě je to pro mě něco jiného, když jsem tam působil. Ale na Spartě je to vždy prestižní utkání. Jsou tam velké návštěvy, prostředí i lidi vás vtáhnou, hrajete proti nejlepšímu klubu v České republice," pokračoval šéf severočeské lavičky.

Ten by chtěl i v pátek v Generali aréně hrát stylem, který bude jeho svěřencům vlastní. Byť Pavel Hapal říkal, že by na jejich pohyblivý a pracovitý fotbal nemuselo dojít, protože by jim chtěli domácí vnutit jejich styl...

"Naše síla je v tom, že chceme hrát víc dopředu, hrát náročný fotbal, asi jako všichni. Někdy to vychází stoprocentně, někdy hůř. Celkově si myslím, že ofenzivní stránka i gólová produktivita, až na poslední zápas, je velmi dobrá," připomněl bezgólový duel se Sigmou Rada.