Kvalita Manchesteru City může být hrozbou pro celou Anglii, tvrdí trenér Chelsea

Kvalita Manchesteru City může být hrozbou pro celou Anglii, tvrdí trenér Chelsea

Manažer Chelsea prolomil ledy, když měl konečně veřejně přiznat své dojmy z aktuálního mistra Premier League. Manchester City může nejenom pokořit předchozí rekord ligy (v počtu bodů), ale zároveň má tým, který je schopný dominovat na dlouhé roky dopředu.

„Když vezmeme v potaz to, jak je tato liga náročná, Manchesteru City se podařilo něco, za to je musíte obdivovat. Myslím si, že není vůbec od věci, pokud jim tímto způsobem složím poklonu, protože letos byli jednoznačně nejlepší,“ pravil Antonio Conte na adresu nového šampiona.

„Pep (Guardiola) vytvořil opravdu silný tým, který je schopný dominovat několik let. A to nejenom v Anglii, ale postupně tuto kvalitu přenese i do Ligy mistrů. Jedná se o klub s velkými ambicemi, co přes léto doplní tým novými hráči do už tak nabytého kádru,“ složil lodivod Chelsea poklonu týmu z Manchesteru.

A jaký osud čeká podle Conteho na samotný tým z modré části Londýna?

„Ve zbytku části sezony se pokusíme zlepšit v každé možné části, kde to jen půjde. Nemůžeme se dívat moc do budoucnosti, když ještě v přítomnosti máme spoustu nevyřešených problémů,“ vysvětloval osmačtyřicetiletý trenér, jehož Chelsea se pohybuje momentálně na páté příčce.