Máme top fanoušky v lize, tvrdí trenér měsíce druhé ligy Skuhravý

Máme top fanoušky v lize, tvrdí trenér měsíce druhé ligy Skuhravý
OBSAHUJE OHLASY

Roman Skuhravý se stal trenérem měsíce března druhé ligy. Není divu - Opavě se náramně daří a je na nejlepší cestě do nejvyšší soutěže. Co všechno prozradil oceněný muž v bilančním rozhovoru?

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem čekal z naší strany takovou výsledkovou suverenitu. Na druhou stranu musím říct, že jsem po celou přípravu ze všech hráčů cítil, že si skutečně uvědomují, o co jde. I když v těch prvních šesti utkáních byl výkon z naší strany ne vždy ideální, tak zarputilost a obrovské odhodlání nás dovedlo k takto úžasnému začátku, chválil Skuhravý svůj tým. A pokračoval: Za těch dva a půl roku co působím ve Fortuna národní lize říkám stále to samé – druhá liga je tak vyrovnaná, že rozhodují jednotlivé výsledkové série. Určitě si netroufám kastovat týmy na silnější a slabší. Ve druhé nejvyšší soutěži je patnáct podzimních i jarních zápasů hrozně těžkých. Pokud něco podceníte, tak můžete prohrát s kýmkoliv. Proto i ten náš stávající náskok je sice zajímavý, ale určitě ne rozhodující.

Přestože jsou Skuhravého slova diplomatické, Slezany by postup neměl minout. Po neúplném dvaadvacátém kole mají pětibodový náskok na druhou Příbram, nicméně desetibodovou výhodu proti třetímu týmu soutěže, Hradci Králové. A příslovečným dvanáctým hráčem týmu jsou místní fanoušci, kteří své borce mohutně podporují. A Skuhravý to ví.

S vedením jsme domluveni na tom, jakým způsobem chceme hrát, tvořit mužstvo, jak jej doplňovat a podobně. V tuto chvíli máme všechny hráče pod dlouhodobými smlouvami, chceme totiž pracovat koncepčně. I kluci chtějí zažít úspěch s Opavou. A co si budeme povídat, my si momentálně užíváme i nejlepší fanouškovskou podporu, jakou v naší situaci zažít lze. Proto ten fotbal děláme a i proto jsme neměli problém udržet kádr, popisuje opavskou situaci trenér měsíce.

Naši fanoušci jsou společně s těmi, dejme tomu sparťanskými a ostravskými, v TOP 7 v České republice. U nás zkrátka na fotbal lidi chodí. Troufám si říct, že na ligu bude každý zápas vyprodáno, chválí Skuhravý opavské fanoušky.

Přejme si, aby se Skuhravého slova vyplnila - hrát před prázdnými tribunami nikoho nebaví. 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.