Dilema argentinských hvězd: Jak se rozhodnou Mascherano a Pastore?

Dilema argentinských hvězd: Jak se rozhodnou Mascherano a Pastore?

Exbarcelonský univerzál Javier Mascherano už je pár měsíců součástí čínského celku Hebei CFFC. V tamní Super League by však velezkušený Argentinec s minulostí v Corinthians, West Hamu či Liverpoolu nemusel vydržet dlouho.

Jeho angažmá v Asii by nakonec mohlo mít trvání jen šest měsíců. Podle serveru football-espana.net je totiž defenzivní specialista spojován s návratem do domovského River Plate, se kterým v letech 2003 a 2004 oslavil dva primáty.

K tomuto datu nasbíral třiatřicetiletý Mascherano v čínské lize šest startů, ale jeho klub se vesměs trápí a v tabulce je až na průběžné jedenácté pozici. To vše i přesto, že na jeho trenérské lavičce sedí chilský odborník Manuel Pellegrini, záložní řada obsahuje Brazilce Hernanese a v útoku operuje slavný tandem Gervinho a Ezequiel Lavezzi.

Zatímco Mascherano může rychle zmizet, Čína by se mohla týkat jeho krajana Javiera Pastoreho, jehož další budoucnost v pařížském Parku princů je notně nejistá.

Osmadvacetiletý špílmachr je středem zájmu nejbohatších celků čínské nejvyšší soutěže a na lukrativní finanční nabídku po vzoru Carlose Téveze a dalších by mohl slyšet Zájem je však také na Starém kontinentu - jen ze Serie A lanaří někdejší eso Palermo například AC i Inter Milán a v LaLize by ho zase v letní přestávce brala Valencia i Sevilla.