Arsenal přejel West Ham, Dortmund rozstřílel Leverkusen

Fotbalisté Olympique Lyon se vezou na vítězné vlně a dobrou formu potvrdili i v Dijonu. Pětigólový příděl odstartoval v prvním poločase hrdina posledních zápasů Memphis Depay. Liverpool na půdě posledního West Bromu vyhrával o dvě branky, ale v posledních patnácti minutách přišel kolaps, při kterém domácí dvakrát skórovali.
V Bundeslize vyhrál vysoko 5:2 Hoffenheim nad Lipskem (trefil se i Kadeřábek), ve večerním utkání potom Borussia přejela Leverkusen 4:0 a útočí na druhé místo, které zatím drží Schalke.
V nedělních utkáních porazili Gunners Kladiváře 4:1, dvakrát se o to zapříčinil Lacazette.

Fotbalisté West Bromu stále živí alespoň teoretickou naději o udržení se v nejvyšší anglické soutěži. Doma sice již od 4. minuty prohrávali s Liverpoolem, jenž později přidal i druhou branku, avšak v závěrečných minutách tento dvougólový náskok smazali.

Premier League - 35. kolo:
West Brom - Liverpool 2:2 (79. Livermore, 88. Rondon - 4. Ings, 72. Salah)
Watford - Crystal Palace 0:0
Arsenal - West Ham 4:1
(51. Monreal, 82. Ramsey, 85. a 89. Lacazatte - 64. Arnautovič)
Stoke - Burnley 1:1 (11: Ndiyae - 62. Barnes)

Boj o postupové příčky v nejvyšší francouzské soutěži vrcholí a své k tomu mají co říct i hráči Lyonu. Právě oni vyhráli šestý ligový zápas v řadě a posunuli se na třetí příčku, která jim zajišťuje předkolo Ligy mistrů.

Ligue 1 - 34. kolo:
Dijon - Lyon 2:5 (26. a 55. Sliti - 4. Depay, 50. Rosier (vl.), 53. Fekir, 77. Traore, 82. Cornet)
Nantes - Rennes 1:1 (42. Thomasson - 81 Lea S. J.)
Guingamp - Monako 3:1 (22. Briand (p), 34. Didot, 47. Thuram - 63. Toure)
Toulose - Angers 2:0 (42. Sanogo, 60. Gradel (p)
Méty - Caen 1:1 (da Silva (vl.) - 73. Deminguet)
Amiens - Štrasburk 3:1 (45. Monconduit, 79. Manzala, 90. Kakuta - 90. Saadi)
Nice - Montpellier 1:0 (59. Lees Melou)

Vlci z Wolfsburgu potřebují body jako sůl, a tak se od nich čekalo úplně jiné nasazení, než to, jaké předvedli ve venkovním utkání s Monchengladbachem. Hostům nevyšel jak vstup do zápasu, tak ani celý první poločas, v němž inkasovali tři góly. Další změna stavu po zbytek zápasu již nepřišla.

Bayern Mnichov pokračuje ve skvělém tažení i po zisku ligového titulu. První poločas sice ještě branku nepřinesl, ale celé utkání se neslo na vlně tzv. čekání na gól. Ten přišel až v 57. minutě a postaral se o něj Muller. Jeho trefu o šestnáct minut později doplnil nejlepší střelec Bundesligy Lewandowski a výhru na 3:0 pečetil Rudy.

Fotbalisté Lipska po výprasku s Leverkusenem a následně i v Evropské lize s Marseille přidali další nechvalně proslulý výsledek do sbírky. Nyní doma nestačili na Hoffenheim, jenž jim uštědřil pět fíků. Za hosty se v první brankou v ligové sezoně prosadil i český obránce Pavel Kadeřábek.

Bundesliga - 31. kolo:
Monchengladbach - Wolfsburg 3:0 (8. Stindl, 35. Raffael, 44. Kramer)
Stuttgart - Brémy 2:0 (13. Gentner, 90+1 Ozcan)
Hannover - Bayern 0:3 (57. Muller, 73. Lewandowski, 89. Rudy)
RB Lipsko - Hoffenheim 2:5 (59. Baumann (vl.), 88. Upamecano - 14. a 59. Uth, 35. Gnabry, 45. Kadeřábek, 64. Rupp)
Hamburk - Freiburg 1:0 (54. Holtby)
Frankfurt - Hertha 0:3 (57. Selke, 77. Leckie, 90+1 Esswein)
Dortmund - Leverkusen 4:0 (13. Sancho, 55. a 79. Reus, 63. Philipp)
Augsburg - Mainz 2:1 (29. Grigoritsch, 90. Finnbogason)

Eibar ani přes střeleckou a poziční převahu nenašel recept na nepropustnou obranu Getafe. Hosté se dostali v třiadvacáté minutě po hlavičce Olivery, jíž předcházel nádherný centr, do vedení a tento těsný náskok udrželi až do konce utkání.

Hráči Valencie chtěli dát zapomenout na dvě poslední porážky v řadě a se snahou dotáhnout se na třetí Real Madrid vstoupili do utkání s Celtou Vigo. Netopýři se soustředili hlavně na pevnou obranu protiútoky, zatímco Celta preferovala poziční hru. První gól měl na svědomí v 59. minutě Mina, ale o čtyři minuty později mu překazil radost Gomez. Valencia tedy zůstává čtvrtá, avšak pohodlný náskok s ohledem na počet zbývajících zápasů v sezoně by jí měl pro příští ročník zajistit účast v základní skupině Ligy mistrů.

LaLiga - 34. kolo:
Leganés - La Coruňa 0:0
Eibar - Getafe 0:1
(23. Olivera)
Celta Vigo - Valencia 1:1 (63. Gomez - 59. Mina)
Girona - Espanyol 0:2 (43. a 55. Moreno)

AS Řím je po postupu do semifinále Ligy mistrů jako politý živou vodou, což potvrdil i ve venkovním utkání se Spal. Domácí před tímto zápasem měli na svém kontě 6 remíz v řadě, ovšem již od první minuty určovali tempo hosté. Jejich výkon exceloval až vlastní brankou z 33. minuty od Vicariho, na kterou v druhé půli navázal Nainggolan a po něm i český útočník Patrik Schick.

Udinese s Antonínem Barákem v základní sestavě znovu prohrálo a je na dohled sestupovým pozicím, dělí ho čtyři body. Benevento senzačně vyhrálo v Miláně - a vlastně poprvé v letošní sezoně na hřišti soupeře.