Ve druhém poločase jsme Jablonec téměř do ničeho nepustili, chválil Hapal

Ve druhém poločase jsme Jablonec téměř do ničeho nepustili, chválil Hapal
OBSAHUJE OHLASY

Sparta vyhrála v předehrávce pětadvacátého kola HET ligy doma nad Jabloncem 2:0 a posunula se o dva body před svého soupeře. Díky tomu mohou svěřenci Pavla Hapala konečně reálně pomýšlet na účast v pohárové Evropě, za což je trenér pochopitelně rád. A těší ho i několik dalších věcí.

„Odehráli jsme zápas, který byl podobný tomu v Plzni. Vstoupili jsme do něj dobře, ale šance jsme si vypracovávali jen těžko. Pak ovšem přišla krásná branka (Stanciu po přímém kopu), po níž jsme zbytečně kazili snadné věci a náš soupeř se díky tomu dostával do hry,“ hodnotil Hapal průběh prvního poločasu.

„Druhý poločas byl z mého pohledu velmi dobrý. Jablonec v něm měl jen jednu šanci, jinak se mi náš výkon líbil. Samozřejmě tam je ještě pár věcí, co musíme vypilovat, abychom dávali více gólů, ale s ohledem na utkání je nutné říct, že na to, jaký má Jablonec kvalitní tým, tak byl nebezpečný jen po našich ztrátách,“ vysvětloval.

Domácí hlavně v první půli často chybovali, díky čemuž dávali hostům šanci na vyrovnání. Mezi ty hráče, jimž v jistých chvílích nejen při rozehrávce nepřálo štěstí, patří i Ondřej Zahustel.

„Ondra podobně jako ostatní dělal chyby, na které bude ještě upozorněn. Každopádně v tom není sám, my všichni ještě děláme chyby,“ uvedl osmačtyřicetiletý trenér.

Sparta se po domácí výhře nad doposud na jaře neporaženým Jabloncem dotkla pozic, jež by jí zajistily účast v Evropské lize. Sama tak zůstává po zimní pauze jako jediná ještě neporažena.

„Za výhru jsme rádi, avšak teď je pro nás podstatné, abychom to potvrdili i v dalších utkáních. Pokud hned příští zápas prohrajeme, výhra nad Jabloncem by nic neznamenala,“ dodal.