Iniesta už zná jméno svého nového klubu. Nám ho odhalila únikem televizní stanice

Iniesta už zná jméno svého nového klubu. Nám ho odhalila únikem televizní stanice

Španělský záložník Andrés Iniesta má v Barceloně platnou smlouvu jen do konce aktuální sezony a novou již podepisovat nebude. Za vším stojí rozhodnutí jak s ohledem na svůj věk, tak i přilepšení si do stáří v podobě lukrativní nabídky ze země mimo evropský kontinent.

Třiatřicetiletý středopolař se připojil k Barceloně v roce 1996 a od té doby prakticky neměl jiného zaměstnavatele. Na svém kontě má více jak 450 zápasů za katalánský klub, přičemž rovnou 25 z nich bylo v této sezoně.

O tom, kam povedou další kroky zkušeného záložníka, nám sice on sám nic neprozradil, kromě toho, že již „učinil své rozhodnutí“, avšak čínská stanice PPTV nám toho odhalila mnohem více.

Komentátor stanice ohlásil, že tamní soutěž posílí další hvězdné jméno z Evropy. Andrés Iniesta se připojí k týmu Chongqing Dangdai Lifan, jemuž by se měl upsat na tři roky. Celý přestup by pak měl být ohlášen chvíli po finále španělského poháru.

Další informace nás pak odkazují na novinky, které se odehrály během loňského léta. Iniesta v té době byl na dovolené v Chongqingu, kde se již domlouval na podmínkách možné spolupráce. Pokud se tedy hráč napříč celou sezonou vyjadřoval o své budoucnosti neurčitě, patrně tak činil z toho důvodu, jelikož nechtěl narušovat pohodu kabiny.