Akce kulový blesk mezi PSG a Arsenalem? Co plánují velkokluby?

Akce kulový blesk mezi PSG a Arsenalem? Co plánují velkokluby?

Po avizovaném odchodu Arsena Wengera z lavičky Arsenalu se čile spekuluje o jeho budoucnosti – respektive o novém trenérovi Gunners. A objevily se informace, které spojují dva světové velkokluby a jejich personální obsazení. Čeká nás fotbalové stěhování národů?

 

Podle serveru goal.com se totiž Wenger nechal slyšet, že po dvaadvacetilém působení u londýnského klubu nepotřebuje přestávku a rád by začal okamžitě pracovat. Jedna z verzí, ta pravděpodobnější, tvrdí, že by se francouzský trenér rád uchytil u některého z národních týmů (a že po letním MS bude volných pozic dost). Kdyby nevyšla reprezentace, nepohrdl by ani prací ve sportovním managementu v některém ze světových velkoklubů.

Jenže s další možností přišel současný trenér PSG Unai Emery. Ten na tiskové konferenci prohlásil, že k němu „chová velký obdiv jako k člověku i trenérovi“. A že má kvality a zkušenosti na to, aby vedl jakýkoliv velký klub, například PSG.

To se může zdát jako zdatný kompliment, nicméně existuje i další vysvětlení. Emery po neúspěchu v LM po sezoně u francouzského týmu zřejmě skončí a už nyní bývá spojován s dalším angažmá – právě u Gunners. A opačným směrem, jak spekulují francouzská média, by mohl zamířat právě Wenger. Je pravdou, že u PSG se zatím mluví nejvíc o Thomasi Tuchelovi, nicméně rozmary arabských šejků mohou být všelijaké.

Dočkáme se návratu Wengera do své vlasti?