Petržela: O fyzičce se bavit nemůžeme, aspoň máme na čem pracovat

OBSAHUJE OHLASY

Letošní sezona opravdu není rokem Mladé Boleslavi. Tým, který se pravidelně pohybuje na předních příčkách tabulky, řeší dlouhodobou krizi a zlepšení nepřinesl ani zápas se Zlínem. Domácí ho prohráli 0:1.

Petržela: O fyzičce se bavit nemůžeme, aspoň máme na čem pracovat

 

Zlín na tom ovšem není o mnoho lépe. Podzimní tříštění sil se na hostech podepsalo a nyní jsou rádi, že se vůbec vyhnout záchraně.

V Boleslavi se v prvním poločase nehrál hezký fotbal a jediným vzrušením tak byla nucená výměna konstrukce branky, která nevydržela náraz hostující brankáře Zlámala. Nakonec si Zlín díky brance Vukadinoviče odváží tři body, nic na tom nezměnily ani šance Konatého nebo Komlichenka. Co na výsledek říkají oba trenéři?

Prohráli jsme utkání, které jsme prohrát neměli, říkal Jozef Weber, trenér domácích. Dnes jsem z hráčů cítil obrovskou nervozitu a vůbec to nechápu. Rozumím situaci, že když se podívají na tabulku, tak to není úplně komfortní, ale na druhou stranu se na to nemůžeme vymlouvat. Tvrdí se, že tu máme hráče dobré, zkušené a ti by měli taková utkání zvládat. A pokud ne, tak se to o nás brzy tvrdit přestane, výstižně vystihl situaci trenér Weber.

Zato trenér hostí Petržela byl – navzdory svému naturelu – relativně spokojený. Pro nás to jsou nesmírně důležité tři body. My jsme se stále trápili na spodku tabulky a teď jsme trošku odskočili. Věřím, že se zlepší i kvalita naší hry.

Přesto si neodpustil výtku: Sami jsme viděli, že asi čtyři hráči měli křeče, takže o nějaké fyzičce se zde bavit nemůžeme, ale nepamatuji ji, že by někdy moji hráči měli křeče. My tak víme, na čem máme pracovat.