Barcelona vládne! Ve finále Copa del Rey smetla Sevillu

OBSAHUJE VIDEO

Barcelonští mají v LaLize dvanáctibodový náskok a směřují k titulu a dominanci potvrdili i ve finále španělského poháru, které jednoznačně ovládli. Sevillu porazili 5:0 a slaví čtvrtou výhru v Copa del Rey v řadě.

Jestli Sevilla do zápasu nastupovala s nadějí na dobrý výsledek, velmi rychle vystřízlivěla. Už ve čtrnácté minutě se po akci Coutinha trefil Suárez, o čtvrt hodiny později Iniesta orazítkoval pouze brankovou konstrukci, ale v 31. minutě zvýšil na 2:0 Messi, který má Sevillu v oblibě – ve 33 vzájemných zápasech jí vstřelil už 31 branek.

Do poločasu na rozdíl třídy zvyšoval znovu Suárez, krátce po změně stran se trefil Iniesta. A debakl Sevilly dokonal v 69. minutě z penalty Coutinho.

Barcelona vyhrála Copa del Rey počtvrté v řadě, celkově se jedná už o její třicáté vítězství v domácím poháru (na druhém místě je Atlético Bilbao s 23 tituly).

Pro barcelonského trenéra Ernesta Valverdeho se jedná o vůbec první titul v trenérské roli, naopak pro kapitána Andrése Iniestu o jeden z posledních. Po letošní sezoně totiž zřejmě skončí (přestože podepsal doživotní smlouvu) a přestoupí do Číny (spekuluje se i o zájmu některých klubů MLS). Na tiskové konferenci sice trenér Valverde uklidňoval spekulace, ale španělská média tvrdí, že tento týden by mělo být jasno. A Iniestovo rozhodnutí je nejspíš zřejmé i fanouškům: když v 88. minutě střídal, celý stadion Wanda Metropolitano mu bouřlivě aplaudoval.

Španělský pohár – Copa del Rey (hráno na Wanda Metropolitano v Madridu)

Sevilla - Barcelona 0:5 (14. a 40. Suárez, 31. Messi, 52. Iniesta, 69. Coutinho z pen.)