Milionová lavička Bayernu jako příprava na domácí zápas roku

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Ještě nikdy v historii neměl žádný bundesligový tým tak silnou a tak drahou lavičku, jako Bayern v sobotu v Hannoveru. Blíží se středeční zápas roku a sezony doma s Realem v semifinále Ligy mistrů a to notně zahýbá i sestavou takového giganta.

Milionová lavička Bayernu jako příprava na domácí zápas roku

Hummels, Kimmich, Lewandowski, Martinez, Ribery, Müller. To bylo excelentní osazenstvo lavičky náhradníků. Místo nich zaskočilo „polobéčko“, ale i tak si na domácích smlslo poměrem 3:0. Ba co víc. Trenér Heynckes dal poprvé příležitost na místě stopera jistému Larsi Lukasi Maiovi. Neznáte? Brzy prý poznáte velký talent z akademie Bayernu, kapitána týmu do devatenácti let. Vedle zkušeného Boatenga si vedl náramně. „Klobouk dolů, vím, jak nervózní byl v zápase, kvůli němuž dřete celý život,“ trefil se do hodnocení Niklas Süle, jen o málo starší spoluhráč.

Pozápasové diskuse se vedly především směrem ke středečnímu duelu s Realem. Heynckes byl sice na jedné straně rád, že nechal odpočívat opory, ale na druhé si musel hodně rychle uvědomit, že tak úplně bez nich to prostě nejde. Góly totiž dával Bayern až po přestávce (dva Lewandowski a jeden Müller). „Ano, hráli polovinu času, to je akorát, aby nevyšli z tempa a aby se zase příliš neunavili,“ myslel si lišák Heynckes.

Kdekdo mu teď nejen v Německu předhazuje rok 2013, kdy Bayern s ním na lavičce vybojoval treble, tedy vítězství v Lize mistrů, bundeslize a Německém poháru. Pět let poté má Bayern domácí titul už v kapse, v Německém poháru je ve finále, v LM mezi čtyřmi. Heynckes se srovnání brání, ale optimismus v závěru sezony připouští. Stejně jako hráči. „Můžeme porazit kohokoliv, což platí i o Realu Madrid,“ nechal se slyšet ArjenRobben, který hrál v Hannoveru od začátku. „Víme, jak na ně, návod nám ukázal Juventus,“ připomněl zase Thomas Müller výhru Staré dámy na San Bernabeu 3:1.

Pro Bayern je podstatné, že jeho tým je v dobrém zdravotním stavu i náladě. Určitě lepší, než v loňském čtvrtfinále Ligy mistrů, kdy Real vyřadil bavorský klub až v prodloužení. „My teď ale myslíme pozitivně,“ dodal Müller.

Ve středu zápas roku a v sobotu zápas budoucnosti. Do Allianz Areny totiž přijede Eintracht Frankfurt, který dosud vede Niko Kovač. A právě tento Chorvat nastoupí v létě do funkce kouče Bayernu. Kolika trofejemi se bude moct pochlubit?