Klopp před bitvou s Římany: Snad nebudou hrát jen vzduchem, aby se hrál i fotbal

Klopp před bitvou s Římany: Snad nebudou hrát jen vzduchem, aby se hrál i fotbal

V Lize mistrů se toho děje letos nemálo. Ve čtvrtfinále vypadl Juventus až díky sporné penaltě v nastaveném čase, AS Řím pak překvapivě vyřadil hvězdnou Barcelonu. V médiích se řešil i možný zmanipulovaný los, neboť Římané již den před zjištěním, komu se v semifinále postaví, již prodávali lístky na dvojzápas s Liverpoolem. Již v úterý se odehraje úvodní duel na Anfield Road, 2. května pak odveta na Olympijském stadionu v italské metropoli.

Ani jeden z týmů nebyl ve čtvrtfinále pasován do role favorita. Římané nejprve na Camp Nou dostali výprask a hovořilo se o tom, že je rozhodnuto. V odvetě ale ukázali svou sílu a slavný katalánský klub nakonec vyřadili. Manchester City změřil síly s Liverpoolem a očekávalo se, že Pep Guardiola se svým hvězdným týmem naváže na cestu z Premier League. Taktické pokyny ale hráči Reds splnili na výbornou a Citizens nakonec vypadlo, přestože v odvetě také okusilo křivdu, když v první půli regulérní branka nebyla uznána.

Nyní však oba celky čeká nová výzva, která rozhodne o tom, kdo nakoukne do finále. Jisté je, že se jedná o velké překvapení, protože na začátku tohoto ročníku si moc fanoušků a si tyto týmy netipnulo. Jürgen Klopp na tiskové konferenci v neděli avizoval, že je jeho tým plně připraven na úplně novou výzvu, přestože má ze soupeře lehce vítr.

Jeho svěřenci v sobotu uhráli pouze remízu s WBA, proto by si rádi spravili chuť v soutěži, kde hrají jen ti nejlepší. První semifinále se odehraje u nich na Anfield Road. „Nepotřebujeme pomoc rozhodčích, abychom fanoušky přesvědčili o své chuti dokráčet do finále. Myslíme to upřímně. Po sobotní remíze jsme si v kabině promluvili a všichni táhneme za jeden provaz,“ nechal se slyšet někdejší kouč Dortmundu.

Před britskými novináři padla řeč také na hru soupeře, která se Kloppovi moc nezamlouvá. „Mají svou kvalitu, jinak by nebyli tam, kde jsou. Hrají hodně dlouhé míče vzduchem, proto doufám, že se míč dostane i na zem, aby se hrál i fotbal,“ rýpnul si trochu do soupeře, se kterým se v úterý poprvé střetne o místenku v letošním finále Ligy mistrů.