Stará dáma nebyla v Turíně podobně bezzubá snad 6 let. Hamšík: Pořád sníme svůj sen

OBSAHUJE OHLASY

Bitva o Scudetto se stále ještě nerozhodla. Turínský Juventus Stadium totiž dokázala vyloupit Neapol, která snížila odstup na lídra na rozdíl pouhého bodu a zbývající čtyři kola tak budou mimořádně napínavá.

Stará dáma nebyla v Turíně podobně bezzubá snad 6 let. Hamšík: Pořád sníme svůj sen

Domácí Staré dámě se poprvé od přestěhování na nový stadion, ke kterému došlo v sezoně 2011/2012 stalo, že v rámci Serii A ani jednou nevystřelila na branku soupeře.

Tým renomovaného kouče Maurizia Sarriho si tak z domácí tvrze vedoucího celku ligy odvezl zasloužené tři body, o čemž svědčí jak poměr střeleckých pokusů 12:4 pro hosty, tak procentuální držení míče, které se zastavilo na 60 ku 40 pro SSC.

"Je to fantazie. Na utkání jsme se výborně připravili. Byli jsme aktivní a hráli naši hru. věřili jsme až do konce a nakonec nám to vyšlo. Máme velkou radost," zářil třicetiletý Marek Hamšík po vítězné trefě stopera Kalidou Koulibalyho z devadesáté minuty.

Jeho klub už čeká na italský titul od sezony 1989/1990, čili osmadvacet let. ve třetí velkou ligovou trofej však věří. "Nedělní úkol jsme splnili, zvítězili jsme. Juventus je ale stále před námi a má o bod více. Čekají nás ještě čtyři kola. Budeme v nich chtít uspět a pak věřit v zakopnutí Juve. Pořád sníme svůj sen," ubezpečil bývalý záložník Slovanu Bratislava či Brescie, jenž nosí na zádech číslo 17.

Třicetiletý slovenský reprezentant ocenil i podporu příznivců SSC, kteří po šlágru v Turíně zaplavili neapolské ulice a na přílet mužstva čekaly tisíce fandů. "Fanoušci pro nás dost znamenají. Když jsem viděl jejich nadšení před odletem do Turína, před hotelem, i před letištěm, bylo to fantastické. Dodali nám hodně sil a odvahy. Patřim jim jedno obrovské díky," zakončil kolega Mertense, Insigneho a spol.

Papírově lepší los by měla mít právě Neapol, která se utká s Fireontinou, Turínem, Sampdorií a Crotone. Juventus pak sice narazí na Boloňu či Hellas Verona, ovšem má před sebou výjezdy na hřiště Interu Milán a AS Řím.