Triumfoval v Copa del Rey, vyhraje i LaLigu, ale přesto může v Barceloně skončit...

Triumfoval v Copa del Rey, vyhraje i LaLigu, ale přesto může v Barceloně skončit...

Ernesto Valverde, trojnásobný vítěz řecké Super League, jenž aktuálně řídí hvězdy Messiho, Suáreze, Coutinha a spol., by mohl opustit katalánskou metropoli již po jedné sezoně.

To vše i přesto, že před pár dny Blaugranas jasně ovládli španělský pohár Copa del Rey a jsou velmi blízko zisku titulu, který bude v klubové historii celkem pětadvacátý.

Dosavadní práce čtyřiapadesátiletého odborníka se určitě nedá považovat za neúspěšnou, ovšem spekulace vyvolávají jeho vztahy s předními funkcionáři Barcelony, které mají být napjaté.

Španělský list El Mundo Deportivo dokonce přinesl těsně před vyvrcholením Copa del Rey se Sevillou (5:0) informaci, že pokud by to neskončilo trofejí, byl by odvolán.

Představitelé Barcelony údajně stále ještě úplně nerozdýchali nečekané vypadnutí ve čtvrtfinále Ligy mistrů s AS Řím a hlavnímu kouči to dávají náležitě najevo. Samotní hráči mají za svým nynějším šéfem stát, jak však dodává další deník AS, letní odchod není nereálný.

Před svým příchodem na Camp Nou působil v Athleticu Bilbao, Valencii, Olympiakosu Pireus, Villarrealu či Espanyolu Barcelona.