Naše cíle? Nejlépe osm ligových titulů v řadě, prozradil Guardiola

Naše cíle? Nejlépe osm ligových titulů v řadě, prozradil Guardiola

Pep Guardiola po dvouletém snažení a velké finanční injekci konečně dovedl Manchester City k titulu a hned se netajil dalšími ambicemi. Podle jeho slov je každá velká trofej sice krásná, ale teprve pravidelná obhajoba z vás dělá velký tým.

Španělský trenér úřadujícího anglického mistra čelil již mnoha otázkám, avšak i navzdory tomu, co se Manchesteru City povedlo tuto sezonu, nechává svou hlavu chladnou. V jednom ze svých posledních rozhovorů naznačil, že i přes čtvrtfinálové vyřazení z Ligy mistrů s Liverpoolem se veškerá jeho koncentrace bude týkat výhradně nejvyšší domácí soutěže.

„Letos jsem si uvědomil, jak obtížné by pro nás bylo vyhrát Ligu mistrů,“ řekl zkušený manažer. „Možná se pletu, ale sám se domnívám, že pokud máte být úspěšní v tak dokonalé evropské soutěži, musíte být naprostou mašinou v domácí lize. To znamená více titulů Premier League v řadě,“ poodhalil nám své ambice.  

„Samozřejmě bych rád hrál v semifinále nebo dokonce finále Ligy mistrů, ale aby se tak stalo, musíte fungovat jako tým, co má na hřišti veškeré dění pod kontrolou. Abychom toho docílili, jsou pro nás domácí úspěchy nesmírně důležité, protože právě díky nim roste naše síla jak z hlediska fotbalu, tak z hlediska ekonomiky,“ vysvětloval.

„Když jeden tým z dané země v průběhu deseti let vyhraje osm, devět titulů v řadě, teprve pak se o něm dá mluvit jako o top mužstvu. I tohle je jeden z důvodů, proč pro nás příští ročník ligové soutěže bude opět ten nejdůležitější,“ pokračoval.  

Na otázku, zdali je to z hlediska konkurence a obtížnosti, jakou Premier League disponuje, vůbec možné, Guardiola odpověděl: „Pokud si někteří hráči myslí, že naše práce po zisku titulu skončila, tak jsou na omylu. Příští sezona bude určitě zase o obtížnější, a proto i úroveň naší přípravy bude jiná, tvrdší. Moje přátelství s hráči nebude takové, jako to bylo letos. Vím, jak to po zisku titulu chodí. Lidé se nechají zasypat komplementy a pak poleví, a to je přesně ten důvod, proč musím být na hráče ještě tvrdší a hlídat je, aby ke všemu přistupovali správně.“

Před španělským stratégem tak čeká nelehký úkol. S blížícím se přestupovým obdobím však bude mít příležitost, jak svůj mladý a nadaný tým ještě doplnit vhodnými přídavky a splnit tak vysoké cíle, které si sám stanovil. V souvislosti s nimi se nám možná odkryla i odpověď na otázku, zdali dojde k prodloužení smlouvy o další 3-4 roky. Pokud by se vedení klubu ke kroku o prodloužení nebo alespoň uplatnění jednoroční opce neodhodlalo, Guardiola by měl na konci příští sezony volnou ruku k výběru nového angažmá.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.