Podle Gerrarda má právě teď nejlepší formu na světě. Komentátor BBC zase tvrdí, že musí dostat Zlatý míč

Podle Gerrarda má právě teď nejlepší formu na světě. Komentátor BBC zase tvrdí, že musí dostat Zlatý míč

Překročit hranici čtyřiceti soutěžních branek v sezoně se zatím podařilo jen čtyřlístku Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Ciro Immobile a Mohames Salah.


Bývalý hráč Basileje, Chelsea či AS Řím odehrál v právě probíhajícím ročníku za Liverpool 47 soutěžních utkání, ve kterých se mu podařilo vstřelit 43 branek, s tím, že na dalších 13 trefách se podílel finální přihrávkou. Měl tak prsty již v 56 gólech a to je vskutku královská vizitka.

Svěřenec manažera Kloppa je produktivnější i než než Neymar, jenž dal ve třiceti duelech za Paříž 28 branek, nebo Messi, který na svých 40 gólů potřeboval rovných padesát zápasů. O jeden přesný zásah méně má i úřadující vítěz Zlatého míče z madridského San Bernabéua, jenže ten odehrál i o osm duelů méně a zhlediska produktivity je na tom o něco lépe.

Tím, kdo od něj převezme korunu s žezlem, by mohla být právě rychlonohý egyptský reprezentant. "Dejte mu Zlatý míč, musíte mu ho dát," křičel ještě v přímém přenosu semifinále Ligy mistrů komentátor BBC Robbie Savage.

Velký respekt kolegovi Firmina, Maného, Lovrena a spol. projevil i mládežnický kouč Reds Steven Gerrard. "Myslím si, že momentálně je Salah hráč s nejlepší formou na světě," rozplýval se někdejší dlouholetý kapitán osmnáctinásobného mistra Anglie s krátkou klubovou minulostí v Los Angeles Galaxy.

Salah během prvního liverpoolského roku:

Premier League: 33 utkání - 31 gólů, 10 asistencí

Liga mistrů: 11 utkání - 10 gólů, 5 asistencí

Kvalifikace o Ligu mistrů: 2 zápasy - 1 gól

FA Cup: 1 zápas - 1 gól

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.