Střelecký závod ve druhé lize: Pázler rázně poodskočil Kuzmanovičovi

Střelecký závod ve druhé lize: Pázler rázně poodskočil Kuzmanovičovi
OBSAHUJE VIDEO

Jeden z nejlepších týmů druholigového jara je Hradec Králové, který před kamerami České televize jasně přehrál Olympii po výsledku 4:1 a z posledních pěti vystoupení vytěžil hned čtyři tříbodové zisky.

Největší zásluhu na tom měl šestadvacetiletý kanonýr Votroků Jan Pázler, jenž zaznamenal hattrick a své konto přesných zásahů v sezoně FNL navýšil již na 18 tref.

Bývalý hráč Slavie, Dukly, Znojma či Jablonce, který je bývalým mládežnickým reprezentantem se současnou cenovkou 450 tisíc eur (dle transfermarkt.com) potřeboval čtyřiadvacet vystoupení a 1909 odehraných minut čistého času.

Pokud jde o tabulku kanonýrů, spoluhráč Vlkanovy, Schwarze, Žondry či Plašila se vyhřívá na čele se čtyřgólovým náskokem na opravského Nemanju Kuzmanoviče, který bude do konce soutěže jeho jediným konkurentem. Třetí Vyhnal s jedenácti brankami už je totiž několik měsíců v prvoligovém Zlíně.

Šéf střeleckého lídra Karel Havlíček byl samozřejmě spokojen. "Výsledek 4:1 samozřejmě bereme, Olympie byla silná na balonu, individuálně výborná. Týmově jsme to zvládli lépe, dotáhli jsme do konce brejkové situace a pochopitelně hattrick Pázlera byl klíčový. Začátek druhého poločasu jsme si zkomplikovali, kde jsme nechali úplně volného Keitu hlavičkovat. Ale pak ideální odpověď. Myslím si, že vítězství je zasloužené," těšilo stratéga východočeského souboru, který je stále ve hře o postup do HET ligy.

Po čtyřiadvaceti kolech je Hradec na průběžné třetí pozici s pětibodovou ztrátou na druhou Příbram, byť má z první čtyřky odehrán největší počet zápasů.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.