Že Iniesta nikdy nezískal Zlatý míč? Prý demokratická anomálie

Čtyřiatřicetiletý špílmachr Andrés Iniesta se dočkal od renomovaného francouzského magazínu France Football veřejné omluvy za to, že se v průběhu své velké kariéry nikdy nedočkal Zlatého míče, což je ocenění udělované nejlepšímu hráči daného roku.

Že Iniesta nikdy nezískal Zlatý míč? Prý demokratická anomálie

"Andrési, odpusť nám," napsal v úvodníku aktuálního čísla šéfredaktor Pascal Ferré, jenž ocenil záložníkovu šestnáctiletou profesní pouť okořeněnou třemi desítkami trofejí.

"Ze všech absencí na seznamu vítězů Zlatého míče je ta jeho obzvláště bolestivá. Tuto demokratickou anomálii může napravit, pokud se mu bude dařit s reprezentací na mistrovství světa v Rusku," pokračoval Ferré na adresu mistra světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Právě v roce 2010 byl současný svěřenec kouče Ernesta Valverdeho považován za velkého favorita, ale nakonec se musel sklonit před svým klubovým kolegou z Camp Nou Lionelem Messim a skončil až druhý. O dva roky později pak v prestižní anketě, která se vyhlašuje již od roku 1956, obsadil třetí místo.

Světoznámý katalánský odchovanec za pár týdnů končí v Barceloně a přesune se jinam. Nabídky má z Evropy, Ameriky i Asie, stačí si vybrat.