Hrubý si na Slavii věří: Už by to snad mohlo vyjít, jsem v Jablonci čtyři roky a bude to moje třetí finále

Ačkoliv by měla být Slavia proti Jablonci ve finále MOL Cupu papírovým favoritem, severočeský tým je ve finálových kláních zkušený a na sešívané mužstvo trenéra Jindřicha Trpišovského si bude věřit.

Hrubý si na Slavii věří:  Už by to snad mohlo vyjít, jsem v Jablonci čtyři roky a bude to moje třetí finále

"Když to chceme vyhrát, musíme porazit každého. Bude to samozřejmě těžký soupeř. Už by to ale mohlo snad vyjít, jsem v Jablonci čtyři roky a bude to moje třetí finále. Doufám, že to bude do třetice všeho dobrého," uvedl brankář Vlastimil Hrubý.

Kde by se podle jeho názoru mělo finále uskutečnit? "Vůbec nevím. Zatím jsem slyšel nějaké nepodložené zvěsti o tom, že to má být na Spartě, což mi tedy přijde takové divné, když ten jeden klub působí v Praze a má to tam takřka doma. To by pak měli fanoušci soupeře výhodu a bylo by jich tam samozřejmě víc. To jsem ale jenom slyšel, teprve uvidíme, jak to všechno bude," pronesla brankářská jednička týmu z jablonecké Střelnice.

Z finále už je to jen krůček do základní skupiny Evropské ligy, což je mimořádně lákává záležitost. "Pohár chce vyhrát každej. Odměna je letos hodně sladká. Jestli se nepletu, tak příští rok tomu už tak nebude. Je to hodně lákavé. Slavie má silný tým. Ale porazil je i Zlín, stát se může cokoliv. Liga i pohár jsou vyrovnané, každý může opravdu porazit každého," doplnil rychlonohý středopolař Lukáš Masopust.

Ač je duel na moravské Letné stá hodně sil, na nedělní derby s Libercem by to nemělo mít vliv. "Síly se najdou, přece jen je to derby, vyhecujeme se. Naši fanoušci ten zápas berou jako jeden z nejdůležitějších v sezoně. Kolikrát se i říkalo, že nejdůležitější je vyhrát derby a ostatní je v uvozovkách jedno. Pro nás, pro ten kraj a pro lidi je to moc důležitý zápas. Potřebujeme z toho derby výhru, která by nám hodně pomohla v našlapané tabulce," zakončil exjihlavský křídelník.