Jsem nejlepší obránce Serie A, tvrdí o sobě brazilská hvězda ve službách Interu

Jsem nejlepší obránce Serie A, tvrdí o sobě brazilská hvězda ve službách Interu

Post obránce je v moderním fotbale nesmírně důležitý. Abyste se stali jedním z nejlepších, musíte disponovat vlastnostmi, které z vás udělají v rámci defenzivy kompletního fotbalistu. Málokdo se něčím takovým může pochlubit, ovšem my jsme možná na někoho narazili. Je jím Miranda z Interu Milán.

Třiatřicetiletý brazilský obránce kdysi slavil úspěchy s Atléticem Madrid, když po boku Diega Simeoneho vyhrál nejvyšší španělskou soutěž a zároveň se dostal i do finále prestižní Ligy mistrů.

Po přestupu do Interu si rychle řekl o místo v základní sestavě a nyní po čase, když se věci hezky usadily, se odhodlal k prohlášení, které nechává obránce jako Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini nebo Kalidou Koulibalya jen v pouhém stínu.

„Z hlediska zkušeností, a nejenom nich, se pokládám za nejlepšího stopera Serie A,“ řekl Miranda pro Inter TV. „Myslím si, že představuji vše, co byste od kompletního obránce mohli očekávat,“ pochválil se.

„Mimo fotbal jsem velmi klidný člověk, co vždy přemýšlí, než něco vykoná. A tuto vlastnost se snažím převést i na hřiště,“ vysvětloval.

Když však s italským celkem v roce 2015 podepisoval smlouvu, jeho hlavním cílem bylo dostat Inter zpátky do Ligy mistrů. Tento cíl je po letech snahy konečně na dosah ruky, ale aby se tak doopravdy stalo, musí svěřenci Luciana Spallettiho nejprve postoupit z páté příčky na čtvrtou. Od té je čtyři kola před koncem dělí pouhý jeden bod.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.