Polom měl vždy nejvyšší ambice: Snad už všem konečně ukážu, co ve mně je

Polom měl vždy nejvyšší ambice: Snad už všem konečně ukážu, co ve mně je

Šestadvacetiletý stoper Sigmy Olomouc Roman Polom má pověst konstruktivního stopera, kterých po českých trávnících až tolik není. Jeho dosavadní kariéru však brzdí neustálá zranění, což se projevilo i do jeho misí ve Spartě, Dukle, Mladé Boleslavi či Hradce Králové.

Zatím toho příliš nenahrál ani v Sigmě Olomouc, v jejímž dresu zasáhl do čtyřech duelů HET ligy a dvou utkání v domácím poháru. Byť už dávno není považován za mladíka, v nejvyšší tuzemské soutěži odkopal pouze 47 duelů, což je na 26 let málo.

"Když jsem byl zdravý, tak jsem vždycky hrál všude. Takže asi tak. Ten můj zdravotní stav... Vždy mě něco zbrzdilo. Ať už v Boleslavi, kde jsem po příchodu hrál, všechno bylo dobré, ale pak jsem si dvakrát udělal sval. Šel jsem se rozehrát do Hradce, podzim super. Vypadalo to, že jsem zpátky, a zase jsem si udělal meniskus. A takhle je to furt. I ve Spartě to tak bylo. Vždy, když už to vypadá, že tam jsem, že hraju dobře, tak mě něco zbrzdí. Teď to zaklepu: doufám, že už to konečně vydrží, budu hrát dobře a ukážu, co ve mně je," pronesl na stránkách idnes.cz současný svěřenec Václava Jílka.

Ten si ho momentálně pochvaluje. "Naplňuje se, že jsme ho sem brali s vizí, že může kdykoli naskočit, a ve všech zápasech, ve kterých dostal příležitost, to ukázal," pokračoval šéf Falty, Texla, Řezníčka a spol.

Bývalý mládežnický reprezentant má respekt také v hráčské kabině hanáckého souboru. "Roman je skvělý stoper. Mnoho lidí ho po prohře s Jabloncem zatracovalo, ale já jsem s ním každý den na tréninku, takže vidím. Je to jiný typ stopera, rád se mazlí s balonem, rád vyjede, je sebevědomý. Jsem rád, že máme na tomto postu kvalitu," liboval si gólman se dvanácti čistými konty Miloš Buchta, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Sokolovský rodák jehož přímými konkurenty jsou na Andrově stadionu respektovaní a ještě o něco mladší Jemelka s Radakovičem, je přesvědčen o tom, že se dokáže prosadit na současné adrese a že z prvoligové mapy jen tak nezmizí. "Samozřejmě chci hrát, ambice jsem měl vždy nejvyšší, teď mě akorát zbrzdilo zranění," uzavřel majitel českého titulu ze sezony 2013/2014, v níž však za letenské "S" nezasáhl ani do jednoho utkání a pouze figuroval na lavičce.