Trenér Jablonce je potěšen formou svého týmu: Na začátku nám nikdo nevěřil a teď bojujeme o Evropu na dvou frontách

Trenér Jablonce je potěšen formou svého týmu: Na začátku nám nikdo nevěřil a teď bojujeme o Evropu na dvou frontách

Svěřenci Petra Rady vstoupili do jarní části sezony se vším odhodláním, které by nakonec mohlo slavit kýžený úspěch v podobě zajištění si účasti v evropských soutěžích pro příští sezonu. Ačkoliv se s nimi zpočátku sezony nepočítalo, nyní má Jablonec šanci hned na dvou frontách zároveň.

Devětapadesátiletý trenér, jenž se ujal kormidla severočeského týmu během zimní přestávky aktuálního ročníku HET ligy, dodal mužstvu nový impuls, u něhož jsme nemuseli čekat dlouho, aby se projevil i na výsledcích. Jablonec pod vedením staronového kouče padl jen jednou z 11 ostrých utkání a kromě „pěkné“ šesté příčky v tabulce si zajistil účast i ve finále domácího poháru, kde vyzve pražskou Slavii.

„Všichni jsme velmi rádi za to, jakým způsobem nám vychází závěr sezony. Díky postupu přes Zlín (1:0) jsme se dostali do finále poháru a v lize, i když jsme se propadli na šestou příčku, můžeme stále pomýšlet na umístění zaručující účast v pohárové Evropě, protože ten odstup není tak velký,“ vysvětloval Rada.

S ohledem na skvělou formu ale zkušený kouč nebere nic nadarmo. Dle jeho slov nemá zápas se Slavií favorita a rozhodovat mohou maličkosti.

„Čeká nás zajímavé utkání, které může skončit naprosto jakkoliv. Jestli vyhrajeme, jsme v Evropě, jestli prohrajeme, určitě bychom si vyčítali, že jsme v lize neudělali víc. Jsme rádi za to, v jaké situaci se nacházíme. Hráči mají šanci se zviditelnit. Je to jejich možnost, jak o sobě dát nahlas vědět,“ pravil devětapadesátiletý trenér.

Co je však pro hráče Jablonce podstatné, je vždy následující zápas. Na programu bude opět ligové kolo a v něm tým Petra Rady doma přivítá Liberec.

„Každý chce být v Evropě, a to platí i pro Liberec. Pro diváky je to prestižní utkání, ale já se to snažím brát normálně. Poslední domácí zápas s Olomoucí (0:0) jsme selhali v koncovce, takže rozhodně máme co napravovat,“ dodal Rada, který sám kdysi ve Slovanu působil.