Stane se Gerrard rivalem Rodgerse? Může být tím, který bude mít za úkol zastavit dominanci Celtiku

Stane se Gerrard rivalem Rodgerse? Může být tím, který bude mít za úkol zastavit dominanci Celtiku

Sedmatřicetiletý Steven Gerrard byl tento týden spojován s novou trenérskou prací. Nikoliv však v Anglii, nýbrž v sousedním Skotsku, kde by se mohl podle BBC ujmout kormidla u tamního obra Glasgow Rangers.

Nynější trenér liverpoolské mládeže, jenž zamával profesionální hráčské kariéře v roce 2016, by mohl u Jezdců nahradit dosavadního stratéga Graema Murtyho, jenž měl v poslední době potyčku se dvěma zkušenými hráči kádru, kteří po ní byli suspendováni mimo první tým.

Spekulace o změně podpořila i účast prezidenta Glasgow Rangers na liverpoolském semifinále Ligy mistrů, kde sledoval souboj domácích Reds s AS Řím.

Rangers, kteří jsou čtyřiapadesátinásobnými šampiony Skotska, čeká o víkendu vystoupení na půdě úhlavního nepřítele Celtiku Glasgow, který vede někdejší šéf Liverpoolu Brendan Rodgers.

Pokud Katolíci proti mužstvu z Ibrox Stadium, jehož součástí je mimochodem i portugalský mistr Evropy s minulostí v Portu, Zenitu či Fenerbahce Brno Alves, uspějí, budou se radovat již ze svého sedmého primátu v řadě.

Samotní Jezdci, kteří disponují nejlepší ofenzivou celé soutěže, jsou v mistrovské části tabulky třetí díky lepšímu skóre než Aberdeen.