Kaya se dočkal pochvaly od Hapala. Půjde i do vypjatého zápasu, který bude na krev?

Kaya se dočkal pochvaly od Hapala. Půjde i do vypjatého zápasu, který bude na krev?
OBSAHUJE VIDEO

Sparta má před sebou výjezd do končin, kde je doma o záchranu bojující Baník Ostrava. Letenští chtějí venku potvrdit tříbodový zisk s Jabloncem a hlavně navázat na bojovný výkon, aby v sobotu odpoledne neodjížděli s prázdnou.

"Myslím, že tým podával dobré výkony, ale nedokázali jsme to proměnit ve výhry. To se nám ale dvakrát za sebou v domácím prostředí povedlo a věřím, že se nám to podaří i na hřišti Ostravy a potvrdíme výhru nad Jabloncem," pronesl v rozhovoru pro Sparta TV bývalý kouč slovenské jednadvacítky Pavel Hapal.

Šéf Plavšiče, Kangy, Stanciua a spol. už odmítá zvěsti o nepřipravenosti hráčského kádru a svým svěřencům důvěřuje. "Vše je o hlavách hráčů. Psalo se a spekulovalo hodně o fyzické připravenosti hráčů, ale například proti Jablonci jsme hráli na plno po celé utkání, takže si stojím za tím, že v tomhle problém není. Vše je to o psychice," doplnil nástupce Andrey Stramaccioniho.

Bude u toho opět i turecký zadák Semih Kaya, jenž toho k tomuto datu v nejvyšší tuzemské soutěži příliš neodehrál? "Kaya odehrál celé utkání po delší době a zahrál velmi dobře, ale pokud se vrátím k utkání s Jabloncem, tak to byl dobrý kolektivní výkon. Bylo to vítězství celého týmu," pokračoval někdejší stratég Žiliny, se kterou si zahrál Ligu mistrů.

Baroš, Hrubý, Fillo, Diop a spol. jsou v tabulce stále patnáctí a na záchranu ztrácí tři body. Do taháku kola tedy jistě půjdou na 110 procent. "Bude to velice zajímavé utkání. Nečeká nás nic jednoduchého, ale chceme vyhrát. Zápasy mezi Baníkem a Spartou jsou vždy na krev, jsou hodně vypjaté bez ohledu na postavení v tabulce a očekávám to stejné i tentokrát," uzavřel stránkami sparta.cz citovaný Hapal.