Griezmann připustil, že by v létě mohl Atlético opustit. Kam povedou jeho další kroky?

Griezmann připustil, že by v létě mohl Atlético opustit. Kam povedou jeho další kroky?

Klíčový hráč Atlética Madrid Antoine Griezmann veřejnosti potvrdil to, o čem se celou dobu spekulovalo. Zkušený sniper již se svým klubem začal řešit otázky ohledně své budoucnosti a zatím vše nasvědčuje letnímu odchodu.

Střelec gólu, který Atléticu v semifinále Evropské ligy proti Arsenalu pomohl uhrát slibnou remízu 1:1, by již brzy mohl změnit působiště. Ačkoliv jsme podobnou písničku slyšeli již minulé léto, v následujícím přestupovém období by vše mělo být naopak. Madridský celek už nemá žádný zákaz přestupů a Griezmannovi tak vyjde vstříc za to, že loni odmítnul Manchester United jen kvůli tomu, aby mohl pomoct svému současnému zaměstnavateli.

„S klubem jsme zahájili jednání ohledně mé budoucnosti. Projdeme si všechny možné nabídky a pak uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl sedmadvacetiletý hráč. Na otázku, jestli je šance, aby zůstal v Atléticu, odpověděl následovně: „Ještě nevím, jestli zůstanu. Jak jsem řekl poprvé, nejprve si projdeme všechny možnosti a pak se uvidí.“

Vzhledem k informacím, jež před rokem spojovaly francouzského reprezentanta s Rudými ďábly, by se většina z nás mohla domnívat, že celek Josého Mourinha bude chtít obnovit svůj zájem, ovšem vzhledem k příchodu Alexise Sáncheze a změně přestupových priorit klubu z červené části Manchesteru tato destinace pro nyní nepřipadá k úvahu. Největším kandidátem je Barcelona, která přes léto bude opět chtít posílit svůj klub, avšak nemůžeme úplně vyloučit ani jistý zájem ze strany Chelsea nebo PSG.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.