Jablonec si v derby poradil s Libercem a opět stoupá tabulkou, Slavia doma pouze remizovala

Plzeň potvrdila roli favorita, porazilo Karvinou 2:0. Dvakrát se trefil Hořava,Plzeň kráčí za titulem. Zbrojovka nezvládla dobře rozehraný zápas s Duklou a počtvrté za sebou vyšla naprázdno. Vítězný půst se i nadále drží u fotbalistů Jihlavy a Mladé Boleslavi. V sobotním šlágru kola Baník po trefě Milana Baroše ze závěru utkání porazil Spartu 3:2 a zvýšil své naděje na záchranu.

Před fotbalisty Zbrojovky Brno stálo venkovní utkání o šest bodů, v němž za každých okolností potřebovali bodovat naplno. Střelecký počin celého mužstva tomu ale nakonec neodpovídal, i když snaha v podobě prvního vstřeleného gólu dávala hostům jakousi naději. Na konci první gólové akce stál Škoda, který se ve vápně dostal k odraženému míči a usměrnil jej za záda brankáře Rady. Brno se nemuselo radovat dlouho, neboť o pět minut později osamocený Douděra trefil pouze tyč. Další změna stavu tedy přišla až 2 minuty před koncem prvního poločasu, kdy po chybě Kryštůfka s balonem utekl Holík a střelou na zadní tyč vyrovnal stav zápasu. Dukla se přeci jenom nakonec mohla radovat z vítězství, a to konkrétně v 57. minutě, kdy po centru vstřelil rozdílovou branku Schranz. Pro Zbrojovku je toto čtvrtá porážka v řadě a naděje na udržení se v české nejvyšší soutěži pomalu mizí.

Boj o udržení se týkal také Jihlavy a Mladé Boleslavi. Oba tyto celky nepoznaly chuť z vítězství již delší dobu, a tak jsme mohli i vzhledem k situaci v tabulce očekávat napínavé utkání s touhou zvrátit výsledek na svou stranu. Střeleckých příležitostí k tomu oproti duelu na Julisce oba týmy měly dost, avšak samotný cíl nenašel ani jeden.

Sobotní šlágr celého kola lépe zvládl Baník, který před vyprodaným stadionem ve Vítkovicích zdolal Spartu 3:2. Domácí vstoupili do utkání velmi opatrně a už ve 4. minutě dobře vystřelil Stanciu. Laštůvka ale dokázal zasáhnout a vzápětí domácí převzali iniciativu. A ve 22. minutě se Baník dostal do vedení. Po signálu z přímého kopu našel Azevedo Šindeláře a ten parádní ranou do levé šibenice vstřelil úvodní branku.

Na vyrovnání se ale příliš dlouho nečekalo. O šest minut později Plavšiče v pokutovém území nedovoleně zastavil Breda a byla z toho jasná penalta. K ní se postavil Kanga a přesnou ranou k pravé tyči srovnal.

V závěru první půle měli ze hry více hosté, ale branka už nepadla. Hned v úvodu druhé půle ale Štětina v souboji bez míče zbytečně fauloval Baroše a domácí šli znovu do trháku. Marek Hlinka totiž poslal svůj přímý kop krásně po zemi k levé tyči a Nita byl znovu bez šance.

Ani toto vedení ale domácím příliš dlouho nevydrželo. Po deseti minutách totiž Šural vysunul Kadlece, Šindelář zachyboval a hostující útočník tváří v tvář Laštůvkovi dokázal uspět.

I po vyrovnání se hrál parádní fotbal. Poznar s Hrubým znovu mohli poslat domácí do vedení, Nita ale parádně zasáhl. Na druhé straně se k šanci propracoval střídající Ben-Chaim, Laštůvka ale zakročil. Další tutovou šanci měl Baroš, který si ale v pádu po střele tečoval míč svou druhou nohou nad hostující bránu.Nakonec se ale domácí kapitán dočkal. V 86. minutě odcentroval Azevedo na hlavu Milana Baroše a ten rozhodl o tom, že všechny body z toho šlágru zůstávají v Ostravě.

Jako na podnosu nabízí Slavia Plzni titul. Ačkoliv se Slovácko svého soupeře v samotném úvodu nezaleklo a začalo o něco aktivněji, postupem času toto úsilí opadalo a domácí se přibližně od dvacáté minuty hry dostávali do čím dál většího tlaku, kterému v jejich neprospěch chyběla nějaká přesná finální fáze. Výrazně větší šance přišla až v 44. minutě, kdy hosty na brankové čáře zachránil Břečka. Vzhledem k odhodlání se stavem utkání něco udělat byli od druhého poločasu hosté nuceni se více spoléhat na svého brankáře Heču, jehož směrem domácí vyslali v celkovém součtu 19 střeleckých pokusů, avšak přesný cíl nenašli ani jednou.

Trenér fotbalistů Jablonce Petr Rada se před zápase nechal slyšet, že severočeské derby pro něj takovou váhu nemá jako třeba pro příznivce jeho klubu. Podstatné pro něho byly body a ty se mu povedlo sebrat všechny tři. Jablonec byl doma herně aktivnější, což se projevilo jak na ukazateli skóre již v šestnáctcé minutě prvního poločasu, tak i na celkových statistických tabulkách. Ty nám říkají, že domácí hosty vesměs do ničeho nepustili, jelikož svého dnešního soka přestříleli 17-4. Boj o pohárovou Evropu tedy ještě zdaleka nekončí.

HET liga - 26. kolo:

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)
Branky: 42. Lukáš Holík, 57. Ivan Schranz - 31. Michal Škoda
ŽK: 51. Marek Hanousek, 76. Ivan Schranz. Rozhodčí: P. Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek
Dukla Praha: Filip Rada, Branislav Milošević, Ivan Ostojić, Martin Jiránek, Jakub Podaný, Marek Hanousek, Frederik Bílovský, David Doudera (70. Jan Holenda), Néstor, Lukáš Holík (78. Ondřej Kušnír), Ivan Schranz (85. Patrik Brandner)
Zbrojovka Brno: Pavel Halouska, Lukáš Vraštil, Petr Pavlík, Lukáš Kryštůfek, Milan Lutonský, Jan Polák (46. Jan Sedlák), Rafael Acosta, Miloš Kratochvíl, Michal Škoda (70. Tomáš Pilík), Musefiu Ashiru (63. Konstantin Bazeljuk), Antonín Růsek

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 0:0
ŽK:
84. Adam Jánoš. Rozhodčí: P. Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek
Vysočina Jihlava: Matej Rakovan, Lukáš Vaculík, Petr Buchta, David Štěpánek, Till Schumacher, Vladislav Levin (61. Jozef Urblík), Jakub Fulnek, Kamso Mara, Pavel Dvořák, Lukáš Zoubele (79. Marin Popović), Dāvis Ikaunieks
FK Mladá Boleslav: Martin Polaček, Lukáš Pauschek, Matěj Chaluš, Laco Takács, Antonín Křapka, Adam Jánoš, Jiří Valenta (90. Michal Hubínek), Tiémoko Konaté, Tomáš Přikryl (71. Jakub Rada), Petr Mareš (79. Tomáš Fabián), Tomáš Ladra

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 3:2 (1:1)
Branky: 22. Šindelář (de Azevedo), 51. Hlinka, 86. Baroš (de Azevedo) – 28. Kanga (pen.), 60. V. Kadlec (Josef Šural)
ŽK: 55. Šindelář, 63. P. Breda, 90. Hlinka – 45+3. Kulhánek, 49. Štetina
Rozhodčí: Marek – Pelikán, Horák
Baník Ostrava: Jan Laštůvka, Petr Breda, Oleksandr Azackyj, Martin Šindelář, Jiří Fleišman (67. Denis Granečný), Dyjan Carlos De Azevedo, Robert Hrubý, Marek Hlinka, Martin Fillo, Milan Baroš (90. Christophe Psyché), Tomáš Poznar (71. Dame Diop)
Sparta Praha: Florin Niţă, Ondřej Zahustel, Semih Kaya (46. David Hovorka), Lukáš Štetina, Martin Frýdek, Jiří Kulhánek, Václav Kadlec, Nicolae Stanciu (59. Tal Ben Chaim), Guelor Kanga, Srdjan Plavšić (86. Bogdan Vătăjelu), Josef Šural

Viktoria Plzeň - Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 90.+1 Hořava. Rozhodčí: Berka - Arnošt, Antoníček. Bez karet. Diváci:9378.
Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Kovařík - Hořava, Hrošovský - Zeman (82. Petržela), Čermák (90.+3 Ivanschitz), Kopic - Bakoš (55. Chorý). Trenér: Vrba.
Karviná: Le Giang - Štěrba, Dreksa, Janečka, Letič - Šisler (79. Wágner), Budínský - Štepanovský, Panák, Lingr (75. Kalabiška) - Voltr (59. Ramírez). Trenér: Mucha.

Slavia - Slovácko 0:0
ŽK: 45. Danny, 45+2. Tomáš Souček - 24. Josef Divíšek, 54. Jan Navrátil, 86. Vlastimil Daníček Rozhodčí: P. Julínek - Dobrovolný, Dresler
Slavia Praha: Ondřej Kolář, Jan Bořil, Jakub Jugas, Simon Deli (31. Michael Ngadeu-Ngadjui), Per-Egil Flo, Tomáš Souček, Miroslav Stoch, Danny, Pavel Bucha (62. Josef Hušbauer), Jaromír Zmrhal(68. Milan Škoda), Tomáš Necid
1. FC Slovácko: Milan Heča, Jan Juroška, Tomáš Břečka, Jiří Krejčí, Josef Divíšek, Vlastimil Daníček, Lukáš Sadílek, Marek Havlík (21. David Machalík), Jan Navrátil, Jakub Petr (55. Tomáš Zajíc), Filip Kubala (82. Stanislav Hofmann)

Teplice - Olomouc 1:2 (1:1)
Branky: 7. Tomáš Kučera - 1. Tomáš Zahradníček, 79. Jakub Plšek. ŽK: 55. Michal Jeřábek. Rozhodčí: M. Nenadál - Paták, Hock
FK Teplice: Jakub Diviš, Tomáš Vondrášek, Michal Jeřábek, Alex Král, Jan Krob, Admir Ljevakovič, Tomáš Kučera, Jakub Hora (80. Yhojan Diaz), Patrik Žitný, Jan Rezek (69. Daniel Trubač), Marek Červenka
Sigma Olomouc: Miloš Buchta, Martin Hála, Uroš Radaković, Václav Jemelka, Michal Vepřek, Tomáš Zahradníček (83. Pavel Moulis), David Houska, Jakub Plšek, Jiří Texl, Šimon Falta (73. Budge Manzia), Jakub Řezníček (89. Roman Polom)

Zlín - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 2. Ubong Ekpai - 90+3. Martin Hašek ŽK: 90. Michal Šmíd Rozhodčí: O. Pechanec - Kotík, Flimmel
Fastav Zlín: Zdeněk Zlámal, Ondřej Bačo, Jonathan Bijimine, Zoran Gajić, Lukáš Bartošák, Petr Jiráček, Ibrahima Benjamin Traoré, Mirzad Mehanovič, Ubong Ekpai (87. Adnan Džafić), Daniel Holzer, Vukadin Vukadinović (77. Lukáš Železník)
Bohemians Praha 1905: Tomáš Fryšták, Martin Dostál, Jiří Bederka, Michal Šmíd, Milan Kocić (35. Josef Jindřišek), Jan Záviška (60. Rudolf Reiter), Michal Švec, Jakub Nečas (74. Dominik Mašek), Martin Hašek, Antonín Vaníček, Benjamin Tetteh

Jablonec - Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 16. Martin Doležal, 86. Jaroslav Diviš. ŽK: 25. Tomáš Hübschman, 58. Jakub Považanec - 64. Petr Ševčík, 77. Tomáš Malinský. Rozhodčí: Miroslav Zelinka
FK Jablonec: Vlastimil Hrubý, Tomáš Holeš, Luděk Pernica, David Lischka, Matěj Hanousek, Tomáš Hübschman (78. Jan Chramosta), Lukáš Masopust, Jakub Považanec, Michal Trávník (90. Jiří Piroch), Vladimir Jovović (81. Jaroslav Diviš), Martin Doležal
Slovan Liberec: Václav Hladký, Vladimír Coufal, Jan Mikula, Ondřej Karafiát, Milan Kerbr, Tomáš Wiesner (66. Tomáš Malinský), Radim Breite, Zdeněk Folprecht, Roman Potočný (61. Miloš Bosančić), Petr Ševčík, Wesley da Silva (82. Daniel Köstl)