Rudý ďábel Fellaini v nastaveném čase pokořil Arsenal, Messi řádil za Barcelonu

Boj o účast v evropských pohárech vrcholí a týmy ze všech velkých zahraničních lig mají možná poslední příležitost, jak si říct o čestnou místenku. Kartami v celkovém umístění zamíchal například Leverkusen či Lipsko a skvělou příležitost dostat se před Monako prováhala i Marseille.

Montpellier měl proti St. Etienne doma otevřenou střelnici, přesto cíl nedokázal najít ani jednou. Hosté se díky brance Hamouma v 10. minutě dostali do jednogólového vedení a tento stav se jim podařilo udržet až do konce utkání. Domácím nepomohla ani penalta z konce prvního poločasu, kterou nevyužil Sio.

Trenér Unai Emery již v průběhu týdne ohlásil svůj konec v PSG a jelikož má celek z hlavního města Francie i jistý titul, v domácím zápase s Guingampem chyběla patřičná motivace. Hosté byli v prvním poločase jednozačně lepším týmem a totálně svého soupeře položili na lopatky. Pro Pařížany byla ostuda doma prohrávat 0:2, a tak si o slovo v poslední patnáctiminutovce hry řekl Cavani, jenž dvěma slepenými góly prakticky zmařil veškeré snahy hostujícího týmu o plný bodový zisk.

Ligue 1 - 35. kolo:
Montpellier - St. Etienne 0:1 (10. Hamouma)
Lyon - Nantes 2:0 (39. Depay, 68. Traore)
Bordeaux - Dijon 3:1 (25. Sankhare, 72. Kamano (p), 80. Rosier (vl.) - 54. Sliti (p)
Lille - Méty 3:1 (13. Luiz Araujo, 45. Pepe, 77. Bissouma - 49. Roux)
Monako - Amiens 0:0
Štrasburk - Nice 1:1 (21. Saadi - 59. Balotelli (p)
Troyes - Caen 3:1 (7. Vercoutre (vl.), 27. Nivet, 84. Suk Hyun-Jun - 4. Santini)
Rennes - Tolouse 2:1 (39. Lea, 47. Bourigeaud - 17. Gnagnon (vl.))
Angers - Marseille 1:1 (79. Traore - 3. Thauvin)
PSG - Guingamp 2:2 (75. z pen. a 82. Cavani - 45. Blas, 68. Briand)

Fotbalisté Hoffenheimu už devět zápasů v řadě nepoznali přemožitele, čímž stále živí naděje na postup do Ligy mistrů. Vše bude záviset hlavně na dalších výsledcích Leverkusenu. V domácím zápase s Hannoverem se blýsknul hattrickem Kramarič, jenž zajistil svému týmu výhru 3:1.

I v sobotu padaly v Německu branky. Nejvíce se dařilo Bayernu, který i s náhradníky přehrál Frankfurt jasně 4:1. K debutu nastoupil i teprve dvacetiletý záložník Niklas Dorsch, který ve 43. minutě otevíral skóre. Parádní byl ale především závěr, během poslední čtvrthodiny padly hned čtyři góly.

Po 32. kole má zajištěný sestup Kolín. Ten sice v závěru dotáhl dvougólové manko ve Freiburgu, ve třetí minutě nastavení ale střídající Höler definitivně rozhodl o tom, že si Kolín v příští sezóně první Bundesligu nezahraje.

Cestu ven z výsledkové krize nemohou nalézt fotbalisté Lipska. Těm nejenomže nepřeje štěstí, navíc se propadají tabulkou a místo boje o Ligu mistrů je tu boj pouze o její nižší sesterskou soutěž.

Bundesliga - 32. kolo:
Hoffenheim - Hannover 3:1 (16., 50. a 86. Kramarič - 24. Karaman)
Bayern - Frankfurt 4:1 (43. Dorsch, 76. Wagner, 87. Rafinha, 90. Süle - 78. Haller)
Freiburg - Köln 3:2 (14. a 52. Petersen, 90.+3 Höler - 82. a 87. Bittencourt)
Hertha - Augsburg 2:2 (83. Ibiševič z pen., 87. Selke - 32. Gregoritsch, 61. Cordova)
Schalke - Mönchengladbach 1:1 (45.+3 Caligiuri - 32. Raffael)
Wolfsburg - Hamburk 1:3 (78. Brekalo - 43. Wood z pen., 45. Holtby, 90.+3 Waldschmidt)
Leverkusen - Stuttgart 0:1 (67. Gentner)
Mohuč - RB Lipsko 3:0 (29. De Blasis (pen.), 85. Maxim, 90. Baku)
Brémy - Dortmund 1:1 (45. Delaney - 19. Reus)

Sevilla po skvělé historické účasti v Lize mistrů pro změnu tápe v domácí soutěži. Venkovní duel s Levante toho byl pěkným příkladem, jelikož v něm svěřenci trenéra Montelly z dvaadvaceti střeleckých pokusů nedokázali vytěžit ani bod. Červenobílí tak nevyhráli již osmé ligové utkání  v řadě, díky čemuž ohrožují svou účast v Evropě pro příští sezonu.

Smolný zápas prožil záložník Bilba San José, který si vstřelil hned dva vlastní góly. A tak Bilbau v Realu Sociedad nepomohla ani proměná penalta Garcíi.

Střelecky vypjaté utkání mezi La Coruñou a Barcelona nakonec vyznělo lépe pro druhý jmenovaný tým. Katalánci se po gólech Coutinha a Messiho v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení a bylo na domácích, aby s vývojem zápasu něco udělali. Ti se nenechali pobízet dlouho a ještě před odchodem do kabin alespoň snížit a v 64. minutě se jim dokonce podařilo vyrovnat. Barcelona věděla, že v případě vítězství by mohla slavit zisk mistrovského titulu, tudíž vyslala svého nejlepšího muže a nechala ho dokončit započatou práci. Messi ve spolupráci se Suárezem dal chvíli před koncem dva góly, jimiž završil svůj hattrick, a společně se svými spoluhráči si teď může užít radostné oslavy z ligového triumfu.

LaLiga - 35. kolo:
Levante - Sevilla 2:1 (11. Roger, 74. Morales - 16. Fernández)
Espanyol - Las Palmas 1:1 (76. Moreno - 28. Calleri z pen.)
Real Sociedad - Athletic 3:1 (15. a 54. San José vl., 36. Oyarzabal - 59. R. García z pen.)
Real Madrid - Leganes 2:1 (8. Bale, 45. Mayoral - 66. Brasanac)
Villareal - Celta Vigo 4:1 (13., 35. a 38. Bacca, 90. Castillejo - 34. Sisto)
Getafe - Girona 1:1 (18. Diedhiou - 45. Stuani)
Alaves - Atlético 0:1 (78. Gameiro z pen.)
Valencia - Eibar 0:0
La Coruña - Barcelona 2:4
(40. Perez, 64. Colak - 7. Coutinho, 38., 82. a 85. Messi)
Betis - Malaga 2:1 (24. Durmisi, 73. Ruiz - 20. Nesiry)

V Anglii selhal Liverpool, který sice opory v domácím utkání proti Stoke nešetřil, ale gól vstřelit nedokázal. Bez branek remizovalo i Burnley doma s Brightonem, naopak Crystal Palace znovu rozstřílelo Leicester.

Tentokrát zvítězilo 5:0 a i tentokrát hosté nedohrávali v plném počtu. A trefil se i střídající Christian Benteke, který v samotném závěru proměnil pokutový kop. Šanci na záchranu stále drží West Brom. I když je jen teoretická, West Brom v posledních týdnech předvádí sympatickou hru. V Newcastlu rozhodl po půlhodině hry Phillips.

Pep Guardiola se ve svém neuvěřitelném tažení rozhodl, že za každých okolností překoná hranici sto bodů a přepíše tak dějiny Premier League. I ve venkovním duelu s West Hamem měl Manchester City jednozančně navrch, o čemž svědčil i skvělý vstup do zápasu, v němž než se stačili Kladiváři rozkoukat, už prohrávali o dvě branky. Citizens dominovali jak střelecky, tak pozičně, díky čemuž si nakonec vyhráli 4:1 a připsali si další 3 cenné body v cestě za pokořením historických tabulek.

Wengerův s velkou pravděpodobností poslední zápas na Old Trafford skončil hořkou porážkou v samotném nastaveném čase. Francouzský manažer neposlal do boje úplně nejsilnější sestavu, jelikož šetří síly na odvetu v Evropské lize Atléticem Madrid, čehož United střelecky využívali. Nutno dodat, že Arsenal i v tomto složení nacházel způsob, jak favorita potrápit. Rudé ďábly od remízy zachránil až velký tlak na konci zápasu, v němž se nakonec dokázal prosadit hlavičkující Fellaini.

Tottenham potvrdil roli papírového favorita v domácím klání s Watfordem. Za Spurs se trefil již v 16. minutě Alli a k tomuto příspěvku chvíli po změně stran přidal i nejproduktivnější hráč klubu Harry Kane druhou trefu. Watford se minimálně svými střeleckými pokusy snažil vyrovnat svému soupeři, avšak přesný cíl se mu nepodařilo najít ani jednou.

Premier League - 36. kolo:
Liverpool - Stoke 0:0
Burnley - Brighton 0:0
Crystal Palace - Leicester 5:0
(17. Zaha, 38. McArthur, 81. Loftus-Cheek, 84. van Aanholt, 90. Benteke z pen.)
Huddersfield - Everton 0:2 (39. Tosun, 77. Niasse)
Newcastle - West Brom 0:1 (29. Phillips)
Southampton - Bournemouth 2:1 (25. a 54. Tadič - 45.+1 King)
Swansea - Chelsea 0:1 (4. Fabregas)
West Ham - Manchester City 1:4 (42. Cresswell - 13. Sane, 27 Zabaleta (vl.), 53. Jesus, 64. Fernandinho)
Manchester United - Arsenal 2:1 (16. Pogba, 90+1 Fellaini - 51. Mkhitaryan)
Tottenham - Watford 2:0 (16. Alli, 48. Kane)

V Itálii se znovu prosadil Patrik Schick. AS Řím porazil Chievo 4:1 a český hráč otevřel skóre. Hrál také Inter s Juventusem: v napínavém utkání vyhráli hosté 3:2 a zvládli těžké utkání, které je může posunout k titulu.

AC Milán dal zapomenout na předchozí ne příliš lichotivé výsledky a konečně vyhrál v Bologni. Pro svěřence trenéra Gennara Gatussa to znamená jistou naději v boji o šestou příčku, na níž se momentálně tři kola před koncem nachází Atalanta, která podobně jako AC zvládla svůj zápas s Janovem.

Trpkou porážku v boji o titul utrpěla Neapol, která se musela od osmé minuty venkovního utkání s Fiorentinou navíc obejít bez vyloučeného stopera Koulibalyho. Domácí celozápasovou přesilovku využili rovnou třikrát, díky čemuž poslali Juventus tři kola před koncem do čtyřbodového trháku.

Serie A - 35. kolo:
AS Řím - Chievo 4:1 (9. Schick, 40. a 67. Džeko, 65. El Shaarawy - 88. Inglese)
Inter - Juventus 2:3 (52. Icardi, 65. Barzagli (vl.) - 13. Costa, 87. Škriniar (vl.), 89. Higuain)
Crotone - Sassuolo 4:1 (3. a 31. Trotta, 16. a 89. Simy)
Atalanta - FC Janov 3:1 (16. Barrow, 22. Cristante, 74. Iličič - 81. Veloso)
Bologna - AC Milán 1:2 (74. De Maio - 34. Calhanoglu, 45+1 Bonaventura)
Benevento - Udinese 3:3 (23. Viola, 76. Coda, 90. Sagna - 13. Widmer, 78. a 79. Lasagna)
Sampdoria - Cagliari 4:1 (7. Praet, 26. Quagliarella, 45+4 Kownacki, 87. Ramirez - 49. Pavoletti)
Verona - Spal 1:3 (13. Valoti - 45+5 Fares vl., 72. Felipe, 90+3 Kurtic)
Fiorentina - Neapol 3:0 (34., 62. a 90+3 Simeone)
Turín - Lazio 0:1 (56, Milinković-Savić)