Jaké jsou plány Evertonu pro příští sezonu a kdo ho povede?

Jaké jsou plány Evertonu pro příští sezonu a kdo ho povede?

V jednu chvíli bojovali o udržení, ve druhou přišel nový impuls a pak se zvedli. Přesto však „Karamelky“ nejsou spokojeni se svou sezonou, do níž vedení vynaložilo velké jmění, po němž přišel ostrý pád na zem. Klub společně s manažerem nám tedy prozradil, jaké budou jejich další kroky. 

Evertonu se i vzhledem k velkým investicím do současného kádru nepovedla aktuální sezona a místo ambic plynoucích z umístění se na příčkách zajišťujících účast v evropských soutěží se musí spokojit pouze s pobytem kolem středu tabulky. Není proto divu, že klub odvolal trenéra Ronalda Koemana a na jeho místo dosadil Sama Allardyceho. Právě druhý jmenovaný by měl tým vést i nadále. 

„Setkal jsem se s vedením a prodiskutovali jsme plány na další sezonu. Myslím si, že jsme se shodli na jistých cílech a můžeme tedy společně pokračovat i nadále,“ pravil třiašedesátiletý kouč, jenž v minulosti vedl například Crystal Palace, Sunderland nebo West Ham United. 

„Vše začne již předsezonní přípravou, v níž se pokusíme pokračovat tam, kde jsme skončili. Bez ohledu na to, jaké nové hráče přivedeme a kdo od nás odejde, nemůžu předem říct, co nás přesně nás čeká, protože jakákoliv změna potřebuje svůj čas,“ naznačil Allardyce, že se tým z modré části Liverpoolu opět pokusí posílit svůj tým. 

Everton již v minulosti naznačilo touhu hrát v Lize mistrů, ovšem aby se jim to vůbec povedlo, musí k tomu podávat i odpovídající výkony. Společně pod taktovkou zkušeného anglického trenéra se pokusí tento cíl alespoň pro příští sezonu zredukovat na Evropskou ligu a postupně tyto ambice budou navyšovat. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.