Svědík po další remíze chválil gólmana, hra jej ale netěšila

Svědík po další remíze chválil gólmana, hra jej ale netěšila

Po čtyřech úvodních jarních výhrách v řadě se zdálo, že Jihlava se zachrání celkem pohodlně. Nyní ale na výhru čeká už šest zápasů. Není tak divu, že kouč Vysočiny Martin Svědík moc důvodů k radosti nemá. 

 

Jihlava v úvodních čtyřech zápasech na jaře získala všechny body a zdálo se, že záchrana bude pohodlná. Od té doby ale Vysočina na výhru čeká.
 
V pátek počtvrté v řadě remizovala a znovu je jen těsně nad hranicí sestupu. Není tak divu, že kouč Martin Svědík se zápasem spokojen být nemohl.  „Sledovali jsme náročný a nervózní duel, v němž nebylo vidět mnoho hezkého. Fotbal byl hodně upracovaný, bylo tam mnoho nakopávaných míčů," uvedl Svědík s tím, že začátek byl dobrý, ale hra se mu líbila jen do nějaké dvacáté minuty.
 
"Poté nás začala trápit hra středových záložníků Levina a Mary, kteří ztráceli zbytečné míče a pouštěli se do kliček. Hosté se tímto trochu nastartovali a zbytek poločasu hrozili spíše oni a měli tam i šanci ze standardky, kdy nás podržel Rakovan," pochválil svého gólmana Svědík.
 
Druhá půle dle něj nabídla jedinou vyloženou šanci, kterou měli hosté. A znovu musel zasáhnout Rakovan. "Opět nás podržel gólman. My jsme si tak velké šance schovali na závěr. Bohužel jsme je neproměnili a tak se zrodila bezgólová remíza. Asi spravedlivá. Každý bod je dobrý, ale někdy je nutné dosáhnout na tři body. A kdy jindy, než v domácím utkání. My jsme dnes vítězství potřebovali," doplňoval Svědík.
 
Ten byl překvapen, že Mladá Boleslav přijela bez tria útočníků. I proto dle něj hosté vsadili na pracovitost a rychlost. „Nečekali jsme, že přijedou bez zraněných velkých útočníků Komličenka, Magery a Mebrahta. Možná i proto vsadili na velkou pracovitost a rychlost Ladry, Přikryla, Mareše či Konateho. Vsadili na kvalitní hru ze zabezpečené defenzívy, z níž budou vyrážet do rychlých brejků. A to se jim dík našim ztrátám ve středu pole dařilo," dodal Svědík.