Arséne Wenger a jeho působení v Arsenalu v podrobných statistikách

Arséne Wenger a jeho působení v Arsenalu v podrobných statistikách

Arséne Wenger vede Arsenal dvaadvacátou sezónou, ta zároveň ale bude taktéž poslední. Francouzský manažer odkoučoval 1228 utkání, získal sedmnáct trofejí a byl součástí The Invincibles. Jaké další zajímavé statistiky se ale k Wengerovi vážou?

Po dvaadvaceti letech se Arséne Wenger s Arsenalem rozloučí. Během tohoto angažmá Wenger odkoučoval 1228 utkání, pokud by navíc Arsenal došel do finále Evropské ligy, dostal by se Wenger na číslo 1235.

První duel na lavičce Gunners odkoučoval v roce 1996 a Arsenal porazil Blackburn Rovers 2:0. Největší výhry se Wenger dočkal hned třikrát. Arsenal porazil 7:0 Everton v roce 2005, Middlesbrough o rok později a pražskou Slavii v roce 2007.

Nejvyšší porážka přišla v roce 2014, kdy Arséne Wenger koučoval svůj 1000. zápas. Tehdy Manchester United zvítězil vysoko 8:2. Nejvíce zápasů samozřejmě odkoučoval v Premier League (dosud 823), nejméně poté v rámci Community Shield (9). Celkem Arsenal za jeho působení nasázel 2285 branek, z toho 1549 v anglické lize.

Zároveň je zcela jasné, že úspěšnější byl Wenger během prvních deseti let, ve kterých získal hned jedenáct trofejí. Od roku 2006 do současnosti získal jen šest titulů. 

V Premier League má Wenger úspěšnost 57.5 %, nejvíce se mu samozřejmě dařilo v kvalifikaci o Ligu mistrů. Arsenal pod Wengerem v kvalifikaci odehrál 14 zápasů a získal 92,9 % těchto duelů.

Nyní už k letošní sezóně, která pro Wengera není vůbec ideální. Ano, Arsenal je v semifinále Evropské ligy, ale v Premier League je na tom Arsenal velmi zle. Inkasoval už 46 branek a je jen tři góly od vyrovnání svého nejhoršího počinu.

Gunners navíc ztratili už jedenáct zápasů a pokud v závěru prohrají ještě jednou, prožije Arséne Wenger nejhorší sezónu na lavičce londýnského velkoklubu. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.