Náš výkon byl špatný, přiznává po prohře nad Ostravou Kadlec

Náš výkon byl špatný, přiznává po prohře nad Ostravou Kadlec

Václav Kadlec, autor jedné ze dvou vstřelených branek do sítě Baníku, sice našel přesný cíl již ve třetím utkáni za sebou, přesto jeho snaha kýžené body nepřinesla. Sparta se tak po porážce v Ostravě pomalu smiřuje s realitou, že by mohla skončit i bez evropských pohárů.

„Přijeli jsme do Ostravy vyhrát, chtěli jsme poskočit na třetí místo, ale po této prohře jsme se opět vrátili na začátek,“ smutnil Kadlec.

Podle jeho tvrzení oba týmy měly o co bojovat až dokonce, avšak samotné nasazení nakonec stálo více na straně Baníku.

„Oba týmy měly o co bojovat. My hrajeme o poháry, oni o udržení, takže motivace rozhodně nechyběla. V zápase bylo důležité nic nepodcenit, rozhodoval každý souboj. Už předem jsme počítali s agresivnějším přístupem od Baníku, ale nechat si dát tři góly je prostě moc,“ pokračoval.

Na otázku, zdali je tato prohra definitivním koncem o šanci umístit se na druhé příčce, jen hlesl a řekl: „Asi jo.“ Pro Spartu teď bude důležité zajistit si postup alespoň do Evropské ligy, jejíž účast je také ohrožena.

S vývojem utkání pochopitelně nebyl spokojený ani trenér Hapal, jenž se původně domníval, že po výhře nad Jabloncem jeho svěřenci konečně chytili ten správný vítr do plachet.

„Všichni jsme zklamaní z toho, jak to nakonec dopadlo. Úvod zápasu nám vůbec nevyšel, kazili jsme téměř vše, na co jsme sáhli, a než jsme se rozkoukali, bylo prakticky už po prvním poločase,“ uvedl.

„První gól (opět) padnul po individuální chybě, druhý jsme dostali z místa, kde nebyl faul, a třetí nemá cenu hodnotit vůbec, protože jsme ho dostali po faulu na našeho hráče. Křivdu ale necítím. Každý si na průběh zápasu může udělat vlastní obrázek a i navzdory výsledku jsme mohli hrát mnohem lépe,“ připustil osmačtyřicetiletý trenér.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.